لمینت دندان چیست؟

اصلاح طرح لبخند و زیبا ساختن آن برای همه افراد مهم است و امروزه با پیشرفت تکنولوژی می‌توان شاهد تغییراتی در حوزه پزشکی نیز بود و لمینت دندان در سال‌های اخیر زیادتر شده است و افراد زیادی خواهان آن هستند تا با ایجاد لبخندی زیبا، ظاهر صورت خود را چندین برابر بهبود و زیباتر نمایند.

ایجاد یک لبخند زیبا در افزایش اعتماد به نفس شما نیز بسیار تأثیرگذار است.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید لبخند هالیوودی داشته باشید پیشنهاد ما به شما لمینت است. ما سعی داریم در این مقاله به طور کاملاً جامع به تمامی موارد لمینت دندان پرداخته تا شما هر آن چیزی نیاز است را بدانید.

برای مشاوره حضوری و تلفنی با شماره 09331616836 و 02126611014 تماس بگیرید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان که در بعضی مواقع به آن ونیر (veneer) نیز گفته می‌شود، عبارت است از روکش نازکی یا لایه‌ای همرنگ دندان که باعث بهبود و تقویت رنگ دندان‌ها می‌شود.

این روزها دغدغه افراد این است تا دندان‌هایشان سفید و زیبا باشد و همین دلیل لمینت کردن دندان بسیار رایج شده است.

اگر به دهه‌های قبل برگردید و آن مواقع را به یاد بیاورید افراد زیادی آرزویشان این بود تا دندان‌های سفیدی داشته باشند که این کار ممکن نبود اما رفته و با افزایش علم، دیگر افراد به راحتی به زیبایی دندان‌های خود رسیدگی می‌کنند و لمینت بهترین شیوه برای افراد زیادی است.

مراحل لمینت کردن دندان به چه صورت است؟

لمینت کردن دندان جزو موارد بی‌خطر در زیبایی دندان پزشکی به شمار می‌رود. در زیر مراحل لمینت کردن دندان را به طور کامل برایتان شرح داده‌ایم:

بررسی و معاینه دندان

در اولین مرحله باید توسط دندان پزشک معاینه شوید و حتماً باید پزشک شما بداند که آیا لمینت کردن دندان برای شما مناسب است یا خیر. چرا که در بعضی مواقع لمینت برای برخی افراد مناسب نیست. همچنین در مرحله معاینه شما باید مطمئن شوید که آیا دندان‌های شما پوسیده و خراب نیست و اگر مشکلات پوسیدگی یا خرابی دارید باید حتماً قبل از شروع به انجام دادن لمینت مشکلات را بر طرف نموده و سپس اقدام به انجام مراحل بعدی نمایید.

آماده سازی دندان

بعد از انجام مراحل معاینه و چک کردن دندان‌های شما، نوبت به آماده سازی دندان می‌رسد. منظور از آماده سازی دندان این است که باید شرایط لازم برای چسباندن پوسته سرامیکی یا ونیر فراهم شود و روش انجام این کار بدین صورت است که ابتدا دندان پزشک شروع به تراشیدن قسمتی از مینای دندان می‌نماید تا فضا برای قرار دادن لمینت دندان ایجاد شود. معمولاً این کار هیچ دردی ندارد و دندان پزشک از بی حسی استفاده می‌کند.

معمولاً اندازه تراشیدن دندان برای لمینیت بستگی به دندان‌های هر فرد دارد و این تراشیدن در افراد مختلف است اما به صورت تقریبی بین 0.5 الی 1.5 میلی‌متر متغیر می‌باشد.

درست کردن قالب

بعد از اینکه کار تراشیدن دندان‌های شما تمام شد، دندان پزشک شروع به برداشتن قالب از دندان‌های شما می‌کند و آن را برای آزمایشگاه می‌فرستد تا برای دندان‌های شما لمینت مخصوصی ایجاد و درست شود. معمولاً تا درست شدن لمینت سفارشی شما حدود 2 هفته به طول می‌انجامد در طی این مدت شما می‌توانید از روکش‌های موقت استفاده نمایید.

طراحی و انتخاب رنگ لمینت

در این مرحله شما باید به انتخاب رنگ لمینت اقدام نمایید. طبیعی است که معمولاً افراد دوست دارند دندان‌هایشان سفید باشد اما توصیه می‌شود 2 الی 3 درجه رنگ دندان‌ها روشن‌تر شود و همچنین قابل ذکر است که رنگ لمینت باید متناسب با رنگ پوست و مو انتخاب شود تا بیش از حد غیر طبیعی جلوه نکند.

پیوند و یا اتصال (Bonding) لمینت به دندان

مرحله پیوند یا اتصال جزو مراحل مهمی است که دندان پزشک باید با نهایت دقت و توجه این کار را انجام دهد. وقتی ساخت روکش لمینت دندان‌های شما به اتمام رسید حال نوبت این می‌رسد تا این روکش بر روی دندان‌هایتان قرار گیرد. باید لمینت به درستی روی دندان‌هایتان قرار گیرد و فضای خالی بین لثه‌ها ایجاد نشود اگر این کار به درستی ایجاد نشود بعد از مدت‌ها باعث ایجاد بیماری و عفونت لثه و همچنین شکستن لمینت دندان منجر خواهد شد. حتماً به سراغ دندان پزشکی بروید که در کار لمینت دندان مهارت دارد و خبره است.

بعد از دو هفته مجدد نزد دندان پزشک خود ویزیت می‌شوید و دندان‌های شما به طور کامل بررسی می‌شود و رنگ آن نیز متناسب مورد بررسی قرار می‌گیرد تا هیچ اشکال و موردی پیش نیاید.

معایب لمینت دندان

لمینت علاوه بر اینکه زیبایی را به دندان‌ها هدیه می‌کند، معایبی نیز دارد که در زیر به آن‌ها اشاره نموده‌ایم:

برگشت ناپذیر بودن لمینت

از اولین معایب لمینت دندان به برگشت ناپذیری آن می‌توان اشاره نمود چراکه برای انجام لمینت باید سطح دندان حدود 0.5 میلی‌متر تراشیده شود و لمینت بر روی دندان قرار گیرد. هنگام نصب و قرارگیری آن دیگر امکان جدا کردن وجود ندارد.

قیمت و هزینه زیاد لمینت

لمینت دندان در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی دندان همچون بلیچینگ، کامپوزیت و یا دیگر روش‌ها هزینه زیاد و بالایی دارد. اما این نکته قابل توجه است که اگر زیبایی برایتان مهم باشد دیگر قیمت آن‌چنان به چشم نمی‌آید.

عدم امکان ترمیم مجدد

اگر لمینت دندان دچار شکستگی، ترک و یا مواردی از این قبیل شود، باید لمینت آن را کلاً عوض نمود. البته این امر بستگی به مراقب فرد دارد، اگر مراقبت شما از دندان‌هایتان به خوبی صورت می‌پذیرد ممکن است هیچ موقع شاهد همچنین چیزی نباشید، اگر مراقب دندان‌هایتان نباشید باید در مدت کوتاه شاهد همچون شکستگی یا ترک خوردگی در لمینت دندان‌هایتان شاهد باشید.

مناسب نبودن برای همه افراد

باید به این توجه داشته باشید که لمینت دندان برای همه افراد مناسب نیست. اگر می‌دانید که دندان‌های شما از مقاومت بالایی برخوردار نیستند و خیلی ضعیف هستند، لمینت برای شما نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد. حتماً قبل از انجام لمینت دندان همه موارد را به طور کامل برای دندان پزشک خود شرح دهید تا او شما را به طور کامل راهنمایی کند و از دیگر روش‌های زیبایی و سفید کردن دندان برایتان استفاده نماید.

عدم امکان تغییر شکل لمینت دندان

همان‌طور که در بالا برایتان به طور کامل توضیح دادیم لمینت دندان در لابراتور و آزمایشگاه مخصوصی ساخته می‌شود و هنگام ساخت با دقت بالایی انجام می‌گیرد.

برای درست کردن آن از مواد مقاوم و سختی استفاده می‌شود تا دوام و ماندگاری آن چند برابر شود در حالی که در کامپوزیت همچنین چیزی نیست و بر روی دندان می‌توان شکل یا فرم آن را تغییر داد که این حالت در لمینت دندان امکان‌پذیر نیست و بعد از نصب هیچ گونه تغییر شکل و رنگی نمی‌توان بر روی آن اعمال نمود.

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی که پرسلن ونیر نیز نامیده می‌شود به طور اختصاصی برای دندان هر فردی ساخته می‌شود و به صورت لایه‌ای نازک است که بر روی دندان‌ها قرار و نصب می‌شود.

لمینت سرامیکی به صورت دائمی بوده و بسیار لبخند را چندین برابر شفاف و زیبا می‌کند. این نوع لمینت دوام و ماندگاری بالایی داشته و در برابر تغییر رنگ مقاوم نیز می‌باشد اما شما باید حتماً به طور منظم و مرتب دندان‌های خود را با مسواک شسته و از نخ دندان استفاده نمایید.

لمینت سرامیکی برای زیبایی‌های دندان بسیار کاربردی و مؤثر است و مواردی همچون پوشاندن ناهمواری‌های دندان، سفید کردن و زیبا ساختن لبخند را فراهم می‌کند. لمینت سرامیکی می‌تواند دندان‌های شما را یکسان و به صورت یکنواخت جلوه دهد.

انواع لمینت دندان

لمینت دندان همان‌طور که برایتان گفتیم باعث زیبایی چند برابر دندان‌ها و ظاهر صورت شما خواهد شد، اما لمینت دندان انواع مختلفی دارد که در ادامه به طور مفصل و کامل برایتان توصیف خواهیم نمود:

لمینت سرامیکی

این نوع لمینت دندان همان‌طور که از اسمش مشخص است از جنس سرامیک بوده و به گونه‌ای است که شما به سختی تفاوت آن را با دندان‌های عادی خود متوجه می‌شوید. در بین انواع لمینت، لمینت سرامیکی از قیمت بالاتری برخوردار است و نسبتاً گران است اما زیبایی که به دندان‌های شما هدیه می‌کند ارزش آن را دارد. لمینت سرامیکی به علت زیبای چشمگیر و فوق‌العاده‌ای که دارد طرف‌داران زیادی را مجذوب خود نموده است.

لمینت کامپوزیتی

در لمینت کامپوزیتی نیاز به تراشیدن سطح دندان نیست و با استفاده از مواد همرنگ دندانی بر روی دندان‌ها چسبانده می‌شود.

در لمینت کامپوزیتی دندان پزشک با استفاده از رزین کامپوزیتی که وجود دارد شروع به لمینت دندان می‌نماید. این روش در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید: لمینت‌ دندان بدون تراش

بهترین نوع لمینت دندان کدام است؟

حال که با انواع لمینت دندان آشنا شدید، این سؤال پیش می‌آید که کدام نوع لمینت دندان مناسب است و از کدام نوع برای دندان‌های خود استفاده نماییم.

جواب به این صورت است که لمینت بسته به نوع شرایط و اولویت‌های شما دارد.

اگر شرایط دندان‌ها و مشکلات آن‌ها خفیف‌تر و کمتر است، کامپوزیت مناسب شما است اما اگر برخلاف این است و مشکلات و آسیب دندان‌های شما عمیق‌تر و دارای لکه‌های بی‌شماری است لمینت نوع سرامیکی مناسب شما است.

از طرف دیگر لمینت سرامیکی بسیار طبیعی‌تر به نظر می‌رسد اما در لمینت کامپوزیتی زمانی که از پولیش استفاده شود این امر طبیعی خواهد شد.

مزایا و معایب انواع لمینت دندان

بیایید اکنون با یکدیگر به بررسی مزایا و معایب انواع این لمینت‌ها بپردازیم:

مزایای لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی

 1. اصلاح و درست کردن رنگ دندان
 2. بستن و اصلاح فواصل دندان‌ها
 3. اصلاح و تقویت به ظاهر لبخند
 4. طبیعی جلوه نمودن
 5. داشتن ماندگاری و دوام بالا
 6. تصحیح و جلوگیری از ترک شدن دندان
 7. بر طرف نمودن عیب‌های دندان
 8. کمک به اصلاح فرم دندان
 9. حفاظت و کمک به ساختار دندان
 10. داشتن خاصیت عدم رنگ پذیری

معایب لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی

 1. ایجاد و بروز حساسیت
 2. منجر به شکسته شدن لمینت و یا کامپوزیت
 3. ایجاد عفونت

اگر هنگام لمینت دندان به پزشکان حاذق و ماهر در این زمینه مراجعه نکنید ممکن است آن‌ها تراش زیادی بر روی دندان‌هایتان انجام دهند و هنگام نصب، لمینت بعد از مدتی از دندان‌هایتان افتاده و دیگر قابل نصب نباشد. حتماً قبل از مراجعه در انتخاب دندان پزشک مطمئن شده و سپس اقدام به زیبایی دندان خود نمایید.

شرایط لمینت دندان چگونه است؟

شما باید قبل از لمینت دندان بدانید که آیا این شیوه زیبایی دندان برایتان مناسب است یا نه، آیا از شرایط لازم برای انجام این کار برخوردار هستید یا برای زیبایی دندان‌های خود باید شیوه دیگری را عمل نمایید.

برای انجام دادن لمینت باید شرایطی مهیا باشد. حتی افراد جوان به خصوص آن‌هایی که در دهه 20 تا 30 سالگی خود را می‌گذرانند دوست دارند دندان‌هایی سفید و براق داشته باشند، اما باید بدانند که آن‌ها از شرایط لازم و کافی برای انجام این روش برخوردار هستند، در صورتی که چنین نباشد بعدها برایشان مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

در زیر برایتان 4 مورد از شرایط لازم را ذکر نموده‌ایم:

عدم وجود مشکلات دندانی

اگر جزو افرادی هستید که مشکلات دندانی یا مشکلات لثه دارید نباید اقدام به انجام لمینت نمایید. دندان پزشک باید قبل از انجام دادن لمینت به طور کلی و اساسی دهان و دندان‌های شما را معاینه نماید و اگر مشکلاتی داشتید ابتدا به رفع آن‌ها اقدام نمایید و در صورت مهیا شدن شرایط سپس لمینت بر روی دندان‌های شما صورت پذیرد. اگر دهان شما دچار عفونت و مشکلاتی از این قبیل باشد لمینت بر روی دندان‌های شما پس روی نموده و ماندگاری بالطبع نخواهد داشت. پس حتما قبل از لمینت دندان از سلامت دندان‌های خود مطمئن باشید.

رعایت کردن بهداشت دندان و دهان

چه از شیوه زیبایی لمینت دندان استفاده کنید و چه از روش‌های دیگر باید در هر حالت بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمایید. هنگامی که شما اقدام به لمینت دندان نمایید باید به طور مداوم بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمایید. استفاده از مسواک و نخ دندان به طور منظم و مرتب باید صورت پذیرد.

به خصوص در لمینت دندان اگر موارد بهداشتی را رعایت نکنید باعث پوسیدگی زودتر و سریع‌تر دندان‌های خود خواهید شد، همچنین عفونت لثه را شاهد خواهید بود و در آخر همه این عوامل سبب می‌شود تا لمینت از دندان‌های شما جدا شود.

نداشتن بافت و ضخامت مناسب در مینای دندان

اگر بافت و ضخامت مینای دندان شما مناسب نیست نباید از روش لمینت دندان استفاده کنید. چرا که در لمینت دندان مقداری از مینای دندان شما سایش می‌شود تا لمینت به دندان شما بچسبد. اگر ضخامت کم باشد و به خوبی لمینت به دندان چسبانده نشود ممکن است در طی مراحلی و یا ایجاد فشار لمینت از دندان جدا شود و باید بدانید که اگر ضخامت مینای شما زیاد نباشد ممکن است دندان شما در طی مدت کوتاهی پس از آن دچار پوسیدگی شده و یا خراب شود. اگر جزو این افراد هستید از روش‌های دیگر زیبایی استفاده نمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

نداشتن عادت‌های غلط همچون قروچه کردن دندان

کسانی که عادت‌های غلط همچون قروچه کردن دندان، حرکت فک به طور جانبی و عقب و جلو کردن و ساییدن آن دارند لمینت مناسب همچین کسانی نیست.

انجام دادن عادت‌های غلط سبب کاهش طول عمر لمینت شده و رفته باعث جدا شدن لمینت از دندان می‌شود. اما اگر مشکل شما قروچه کردن باشد روش‌هایی وجود دارد تا بتوانید از این عادت غلط صرف نظر کرده و بعد به راحتی بتوانید لمینت دندان را انجام دهید.

قیمت لمینت دندان در سال 1401 به چه صورت است؟

هزینه و قیمت لمینت کردن دندان با توجه به موارد مختلف متغیر و متفاوت می‌باشد، از جمله این موارد می‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

 1. تعداد دندان‌هایی که می‌خواهید کار لمینت بر آن‌ها انجام گیرد
 2. کیفیت ساخت و مواد و همچنین لابراتور

متغییر قیمت ها در سال 1401 برای دندان

با توجه به افزایش قیمت هزینه‌های درمان و زیبایی دندان پزشکی بسیار عموم مردم تصور می‌کنند که لمینت دندان نیز همانند موارد دیگر است اما باید بگوییم که قیمت لمینت دندان بسیار مناسب است و در سال 1401 تعرفه و قیمت لمینت بین 1.000.000 میلیون تومان الی 4.000.000 میلیون تومان بسته به نوع دندان متغیر می‌باشد.
برای اطلاع از قیمت و داشتن مشاوره در این زمینه می‌توانید با متخصصین دندان پزشکی ما در ارتباط باشید تا تمام راهنمایی‌های لازم برایتان انجام شود. حال که از تعرفه و قیمت لمینت دندان آگاه شدید می‌توانید هرچه سریع‌تر برای داشتن لبخند زیبا و هالیوودی خود اقدام نمایید.

لمینت دندان یا کامپوزیت؟ کدام یک بهتر است؟!

کلیه روش‌های زیبایی که برای دندان صورت می‌گیرد هر کدام مزایا و معایبی دارند و همه آن‌ها برای این انجام می‌گیرد که شما دندان‌هایی زیبا در عین حال سفید و براق داشته باشید.

اگر بخواهید از نوع لمینت سرامیکی استفاده نمایید، این نوع طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و نور را به خوبی و زیبایی به دندان‌های شما انعکاس می‌دهد که دیده شدن دندان‌ها در دهان شما را چندین برابر بهتر و فوق‌العاده می‌نماید.

اگر جزو کسانی هستید که دندان‌هایتان بسیار آسیب دیده و یا دارای لکه‌های زیادی است پیشنهاد معمولا لمینت دندان آن هم از نوع سرامیکی است.

همانطور که در بالا نیز ذکر شد لمینت سرامیکی طول عمر بیشتری دارد به طوری که در مدت حدود 10 الی 20 سال می‌تواند بر روی دندان‌های شما باقی بماند، حال اگر نکات بهداشتی و سلامتی دندان و دهان خود را روزانه و به طور مداوم رعایت نمایید این ماندگاری بالطبع زیادتر و طولانی‌تر خواهد شد.

باید بدانید که قیمت لمینت سرامیک نسبت به کامپوزیت گران‌تر و زیادتر نیز می‌باشد.

لمینت کامپوزیتی بیشتر برای کسانی مناسب است که دچار نقص‌های کم و خفیفی هستند و طول عمر این نوع لمینت دندان نسبت به لمینت سرامیکی کمتر می‌باشد و دیگر حدود 10 الی 20 سال ماندگاری ندارد.

به طور تقریبی می‌توان گفت که لمینت کامپوزیتی بین 5 الی 7 سال طول ماندگاری دارد. این لمینت هزینه کمتری نسبت به لمینت سرامیکی دارد و می‌توان در مدت کوتاهی این لمینت را برای دندان‌ها انجام داد.

لمینت فوری (snap on smile)

لمینت فوری که به آن اسنپ آن اسمایل (snap on smile) نیز گفته می‌شود، به روشی گفته می‌شود که در آن هیچ چسبندگی بر روی دندان‌ها صورت نمی‌پذیرد و هر موقع که خودتان مایل باشید می‌توانید آن را از فک خود در آورید.

لمینت فوری برای همه دندان‌های یک فک شما اعمال می‌شود و در طی دو جلسه می‌توانید از این روش ساده استفاده کنید و فوری به دندان‌های خود زیبایی را هدیه نمایید.

در حالت لمینت دندان فوری شما نیاز نیست که طی جلسات متعدد به دندان پزشک خود مراجعه نمایید. در این تکنیک انجام کار کوتاه‌تر می‌شود.

نکته دیگر در خصوص لمینت فوری دندان این است که در لمینت دندان به صورت فوری هزینه و قیمت کاهش می‌یابد و نسبت به لمینت سرامیکی و کامپوزیتی که در بالا برایتان ذکر کردیم هزینه‌اش زیاد و بالا نمی‌باشد اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که در روش‌های بالا ماندگاری و دوام آن‌ها زیاد بود، اما در این روش لمینت فوری یا اسنپ آن اسمایل ماندگاری بالطبع از طول عمر کمتری برخوردار است. به هر حال اگر دوست دارید سریع‌تر و زودتر به نتیجه برسید می‌توانید از لمینت فوری استفاده نمایید.

لمینت دندان متحرک

لمینت دندان متحرک نسبت به دیگر لمینت‌هایی که در بالا اشاره شد هزینه کمتری دارد، و هر موقع که خودتان خواستید می‌توانید این نوع لمینت را از دهان خود بیرون بیاورید و به صورت دائمی و ثابت نیست.

این شیوه لمینت دندان امکان را هم برای متخصصان دندان پزشک و هم همه افراد در هر سنی فراهم نموده است تا بدون دغدغه و به راحتی بتوانند زیبایی را به دندان‌های خود هدیه نمایند.

حتما به یاد داشته باشید که لمینت دندان را بعد از هر بار وعده عذایی تمیز نمایید تا هم دندان‌های شما تمیز بماند و هم دچار پوسیدگی و دیگر مشکلات دندانی نشود.

لمینت متحرک برای کسانی مناسب است که نمی‌خواهند وقت و زمان زیادی را صرف امور زیبایی دندان خود نمایند و علاوه بر این قیمت نیز برایشان مهم است. با لمینت متحرک می‌توانید با قیمت ارزان و خیلی مناسب نقایص دندان‌های خود را برطرف نمایید.

مزایای لمینت متحرک

 1. عدم نیاز به بی حسی
 2. بدون درد
 3. قیمت پایین و مقرون به صرفه
 4. انجام فوری و سریع آن

طرز نصب لمینت متحرک بر روی دندان‌ها به چه صورت است؟

طرز نصب لمینت دندان متحرک بسیار آسان است و در عرض چند دقیقه می‌توانید آن را بر روی دندان‌های خود مشاهده کنید.
ابتدا لمینت متحرک را برای 2 دقیقه در داخل آب جوش قرار دهید سپس آن‌ها را از آب جوش خارج نموده و منتظر بمانید تا خنک شوند و با آب خنک آن را خوب بشویید.

در آخر را محکم بر روی سطح خارجی دندان خود فشار داده و قرار دهید. وقتی همه این مراحل را انجام دادید لمینت متحرک بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد و تا هر زمان و موقعی که بخواهید روی دندان‌های شما باقی خواهد ماند.

تغییر رنگ لمینت دندان به چه علت است؟

اگر به این مورد دقت نمایید دندان‌های طبیعی نیز پس از گذشت مدت زمان طولانی در معرض خوردن و آشامیدن غذاها و نوشیدنی‌های مختلف تغییر رنگ می‌دهند همین عامل باعث می‌شود تا افراد زیادی به انجام کارهای زیبایی و سفید کردن دندان روی بیاورند اما سوالی که در این خصوص به وجود می‌آید این است که آیا لمینت دندان نیز تغییر رنگ می‌دهد یا نه و اگر تغییر رنگ صورت گرفت علت آن چه می‌تواند باشد.

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم برای لمینت دندان از سخت‌ترین و محکم‌ترین مواد ممکن ساخته می‌شود، اما این دلیل بر این نمی‌شود که لمینت دچار تغییر رنگ نشود، همچنین به علت خراش‌هایی که در لمینت دندان به وجود می‌آید، خود باعث جذب مواد رنگی از این طریق می‌شود. از دلایل دیگر تغییر رنگ لمینت می‌تواند این مورد باشد که هنگام نصب لمینت ممکن است مواد با آن برخورد کرده و به آن بچسبند همین دلیل باعث تغییر رنگ لمینت می‌شود و باید دوباره به دندان پزشک خود مراجعه نمایید تا این مشکل برطرف شود.

باید بدانید که اگر از لمینت دندان‌های خود به خوبی مراقبت کنید و بهداشت را دقیق و کامل انجام دهید هم از شکسته شدن و ترک خوردگی لمینت جلوگیری خواهید نمود و هم ماندگاری رنگ آن زیاد خواهد بود، اما جذب و اثر پذیری رنگ لمینت بسته به نوع و جنس آن دارد که دندان پزشک شما از آن استفاده می‌کند. اگر لمینت دندان بسیار سفید باشد که غیر طبیعی به نظر می‌رسد و اگر از رنگ پوست فرد بسیار کدرتر و تیره‌تر باشد گفته می‌شود که لمینت تغییر رنگ داده است.

چگونه از تغییر رنگ لمینت محافظت و مراقبت نماییم؟

 1. مسواک زدن به طور منظم و مرتب
 2. رعایت کامل بهداشت دهان و دندان
 3. رعایت نوع رژیم غذایی
 4. استفاده نکردن از خمیر دندان‌های حاوی جوش شیرین


داشتن لبخند هالیوودی با لمینت دندان

به طور کلی لمینت دندان مزیت‌های فراوانی دارد که ما برایتان به طور کلی شرح دادیم. داشتن دندان‌های سالم در عین حال یکدست در زیبایی چهره و صورت بسیار تأثیرگذار است. هدف ما از نوشتن این مقاله ارائه بهترین و کامل‌ترین نکات در خصوص لمینت دندان بود تا شما با داشتن آگاهی و دانش در این زمینه اقدام به انجام این کار نمایید.

اگر داشتن یک لبخند زیبا برایتان مهم است ما برایتان لمینت را پیشنهاد می‌نماییم، در طی زمان خود شاهد مؤثر بودن این روش خواهید بود. اگر تا به حال از روش لمینت برای زیبایی دندان‌های خود استفاده نموده‌اید نظرات و تجربیات خود را در این زمینه برایمان نوشته و به اشتراک بگذارید.

یک پاسخ

 1. من دندان هایم رو پیش دکتر شفق لمینیت کردم. واقعا واقعا عااااالی شده دندونام. هر روز میرم جلوی آینه و از ته دل میخندم

  رنگ و شکل لمینیت هامو واقعا دوست دارم

  دکتر شفق بسیار خوش اخلاق و حرفه ای ان

  مرسی از مرکز خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود