بهترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران

بدون شک پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی در تهران کار سختی خواهد بود. شاید در نگاه اول بگوییم که تمام متخصصان عالی هستند اما باید این نکته را در نظر گرفت تجربه کاری برخی از آنان بیشتر است و همین موضوع می‌تواند کار شما را برای انتخاب متخصص ساده‌تر نماید.

اصلاح خط وسط دندان با ارتودنسی
اصلاح انحراف میدلاین (ناهماهنگی خط وسط دندان)

برای محدوده‌هایی مانند قلهک، شریعتی، دولت، پاسداران و غیره می‌توانید کلینیک یونیک اسمایل را مد نظر داشته باشید که بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران است و دارای متخصصانی بی‌نظیر در این زمینه می‌باشد. مخصصان این مرکز تمام دوره‌های تخصصی را گذرانده‌اند و نمونه کارهای بسیاری دارند که نشان از تبحر آنان دارد.

اصلاح لبخند با ارتودنسی ثابت
اصلاح انحراف میدلاین‌های دندانی در ارتودنسی ثابت

برای مشاهده نمونه کارهای ارتودنسی به همراه توضیحات متخصص ارتودنسی اینجا کلیک کنید: عکس‌های قبل و بعد از ارتودنسی


در جلسه ویزیت و مشاوره که با دندانپزشک خواهید داشت، دندانپزشک اطلاعات لازم درباره بهترین نوع ارتودنسی با توجه به شرایط‌تان به شما پیشنهاد خواهد داد.

زیبایی دندان‌ها بدون شک می‌تواند تاثیر بسیاری در زیبایی چهره و لبخند داشته باشد. اگر دندان‌های ما دچار مشکلات و نقص‌هایی باشند رویای داشتن لبخند زیبا از ما دور می‌شود اما می‌توان با مراجعه به بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران دندان‌ها را مرتب و زیبا نمود.

در این کلینیک بهترین متخصص ارتودنسی در تهران شما را ویزیت می‌کند و سپس تمام مواردی که نیاز است را بررسی می‌کنند و در نهایت بهترین نوع ارتودنسی با توجه به نوع مشکل و همچنین اندازه فک و دندان‌ها برای شما انتخاب می‌شود که بر روی فک و دندان‌ها اجرا می ‌شود. پس از گذشت زمان تعیین شده نتیجه کار مشخص خواهد شد.

در ادامه مواردی که با موضوع ارتودنسی دندان مرتبط هستند را برای شما توضیح داده‌ایم که با اطلاعات کامل این کار را انجام دهید.

بهترین متخصص ارتودنسی در شریعتی

کلینیک یونیک اسمایل یکی از بهترین مراکز برای انجام امور مربوط به ارتودنسی در شریعتی می‌باشد که شما می‌توانید با اطمینان خاطر به این کلینیک مراجعه نمایید و مطمئن باشید که بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران را انتخاب کرده‌اید و تمام کارها را با کیفیت عالی برای شما انجام خواهند داد.

متخصص ارتودنسی

درمان ارتودنسی جهت اصلاح موقعیت دندان‌ها

متخصص ارتودنسی که به آن ارتودنتیست هم گفته می‌شود ابتدا یک دندان پزشک عمومی است که حدود 6 سال درس خوانده است و پس از آن با گذراندن 4 سال دوره تخصصی دیگر توانسته به این مهارت دست پیدا نماید. در واقع تمام تمرکز این متخصص بر روی ارتودنسی و رفع مشکلات و ناهنجاری‌ها فک و دهان است.


اگر برای پیدا کردن یک متخصص با تجربه به مشکل برخورد کرده‌اید، نگران نباشید. تنها کافیست که به کلینیک دندانپزشکی یونیک اسمایل مراجعه نمایید تا بهترین متخصص ارتودنسی در تهران شما را ویزیت نماید.

متخصص ارتودنسی اطفال

متخصصان ارتودنسی معمولا کار درمان و رفع ناهنجاری دندان و فک را انجام می‌دهند.

این کار بر روی هر رنج سنی صورت می‌گیرد اما اگر متخصص تنها بر روی دندان‌های کودکان کار نماید متخصص ارتودنسی کودکان نامیده می‌شود.

البته باید در نظر داشت که کار کودکان و خصوصا اطفال صبر و حوصله بیشتری نیاز دارد که پزشک باید در هنگام کار صبر بیشتری به خرج دهد.


قبل از مراجعه برای ارتودنسی حتما تحقیق نمایید تا بتوانید بهترین متخصص را برای کودک خود انتخاب نمایید تا روند کار به خوبی پیش برود و کودک شما نیز یک ارتودنسی عالی را داشته باشد. بهتر است در سنین پایین برای درمان ناهنجاری اقدام نمایید تا بهترین نتیجه را ببینید.


معمولا ناهنجار‌های کودکان از سنین 5 سالگی به صوت کاملا واضح پدیدار می‌شوند. بیشتر این ناهنجاری به علت استفاده طولانی مدت از شیشه شیر و یا مکیدن انگشت‌ها می باشد.

در این حالت دندان‌ها کج می‌شوند و یا اینکه به صورت نامنظم در دهان رشد می‌کنند. در صورت بروز چنین مشکلاتی بهتر است در همان سنین کم نسبت به درمان کودک در بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران اقدام نمایید.


اگر درمان را به تعویق بیندازید و در سنین بزرگسالی این کار را انجام دهید شاید چندان نتیجه مطلوبی به دست نیاورید با توجه به اینکه اعتماد به نفس کودک کم می شود.

بهتر است ابتدا با بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در شمال تهران مشاوره نماید که پس از ویزیت به شما خواهند گفت آیا کودک نیاز به ارتودنسی نیاز دارد و یا اینکه با یک درمان معمولی می توان مشکلات دندان و فک را حل نمود.

اولین ویزیت ارتودنسی در چه سنی می‌باشد؟

همان طور که می‌دانید، اولین ویزیت توسط متخصص ارتودنسی باید در سن ۷ سالگی صورت پذیرد. در این سن، دندان‌های دائمی در حال شکل‌گیری و رویش هستند و همچنین فک نیز در حال رشد کردن است، به همین دلیل در صورتی که مشکلات دندانی و فکی در کودک شما وجود داشته باشد می‌توان بسیار راحت تر آن را درمان کرد.


عدم درمان به موقع می‌تواند مشکلات پیچیده احتمالی را در آینده به همراه داشته باشد که برای درمان آن ها طبیعتا صرف زمان و هزینه بیشتر نیز لازم خواهد بود.


بهترین متخصص ارتودنسی در نیاوران


اگر می‌خواهید به بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران و نیاوران مراجعه نمایید تا کارهای ارتودنسی کودک خود را انجام دهید، می‌توانید به کلینیک مخصوص این کار یعنی یونیک اسمایل مراجعه نمایید. در این کلینیک مشاوره‌های تخصصی برای کودک شما صورت می‌گیرد تا درمان را سریع تر آغاز نمایید زیرا ممکن است تاخیر در روند درمان باعث بدتر شدن ناهنجاری و یا ایجاد مشکلات تنفسی برای کودک شود.


بهترین متخصص ارتودنسی در پاسداران


بدون شک بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را می‌توانید در پاسداران بیاید. با توجه به اینکه همیشه یافتن یک پزشک متبحر و متخصص کار سختی می‌باشد پس می‌توانید از متخصصانی که در کلینیک یونیک اسمایل هستند بهره مند شوید. تنها کافیست فرزند خود را برای ویزیت به این کلینیک ببرید. سپس تمام کارها با بهترین متریال و در کمترین زمان انجام می‌شود تا کودک شما خسته نشود و روند و پروسه درمان ناقص نماند.


انواع ارتودنسی

امروزه ارتودنسی دارای مدل‌های مختلفی می‌باشد که با توجه به نوع ناهنجاری برای فرد تجویز می‌شود.

به طور مثال ارتودنسی قرار است برای درست نمودن ناهنجاری فک انجام شود و یا اینکه تنها برای ردیف کردن و مرتب کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه پس از ویزیت و عکس‌هایی که گرفته می‌شود، از دهان بیماری قالب گیری می‌شود و با توجه به عکس‌ها بریس مورد نظر برای او ساخته می‌شود.


از جمله لوازمی که برای کار ارتودنسی به کار می‌رود شامل موارد زیر است:

 • براکت
 • هدگیر
 • دستگاه‌های ارتودنسی متحرک
 • نگهدارنده‌ی ارتودنسی یا ریتینر
 • جراحی دهان ارتودنسی نامرئی و متحرک

ارتودنسی متحرک

در بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران از ارتودنسی متحرک استفاده می‌شود. شما می‌توانید دستگاه ارتودنسی را از دهان خود خارج نمایید و در واقع دیگر مانند ارتودنسی ثابت خبری از براکت های چسبیده به دندان نیست.

از این دستگاه برای حرکت صحیح دندان و فک و همچنین اصلاح ناهنجاری‌های فکی و دهان استفاده می‌شود. ارتودنسی متحرک شامل 4 نوع می‌باشد که تمامی آن‌ها توسط بهترین متخصص ارتودنسی در قلهک انجام می‌شود.

در ارتودنسی متحرک از چند نوع پلاک ممکن است استفاده شود:


ارتودنسی نامرئی یا پلاک شفاف

این مدل از ارتودنسی در واقع یکسری پلاستیک‌های شفاف است که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و به طور معمول هر دو هفته یکبار تعویض می‌شوند.

پلاک متحرک با فنر

این نوع ارتودنسی برای افرادی به کار می‌رود که تنها دندان‌های جلویی آن ها مشکل جای گیری و عقب رفتگی دارد و می‌تواند دندان‌های آنان را مرتب نماید.


پلاک فانکشنال

از این نوع پلاک برای افرادی که در فک پایین مشکل دارند استفاده می‌شود. دندان‌های پایین عقب باشند و یا اینکه خود فک دچار ناهنجاری باشد.

ریتینر

رینتیر یکی از موارد مهم در ارتودنسی‌های متحرک است که در واقع یک نگهدارنده می‌باشد. پس از این که کار ارتودنسی تمام شد دندان‌ها تمایل دارند که به جای اولیه خود بازگردند در اینجا از نگهدارنده استفاده می‌شود تا زحمات ارتودنسی انجام شده بر باد نرود.

فیس ماسک

فیس ماسک نوعی ارتودنسی متحرک است که از آن برای اصلاح فک در مواردی که فک بالا به اندازه کافی رشد نکرده باشد، استفاده می‌گردد.

این حالت که بیشتر برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ناهنجاری فک و دهان به قدری زیاد است که نیاز می‌باشد طبق توصیه متخصص ارتودنسی کل صورت مورد حمایت قرار گیرد تا فک از ناحیه اتصال به استخوان جمجمه اصلاح شود. این بریس قسمتی دارد که داخل دهان قرار می‌گیرد. یک قسمت بر روی پیشانی و قسمت دیگر در قسمت زیرین چانه که می‌تواند کل صورت را حمایت نماید.


دقت داشته باشید که هیچ‌گاه به صورت خودسرانه از فیس ماسک استفاده نکنید و همچنین به صورت خود سرانه استفاده از آن را کنار نگذارید. قطعات و تنظیمات آن را دستکاری نکنید. در صورتی که تنظیمات فیس ماسک بهم بریزد فک و صورت شما ممکن است باز هم دچار ناهنجاری شدیدتری شود. چیزی حدود 18 ساعت در روز باید فیس ماسک بر روی صورت شما باشد تا بتواند بهترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

معایب ارتودنسی متحرک

• اگر بخواهید به صورت مداوم ارتودنسی را از دهان خود خارج نمایید بدون شک نتیجه مناسبی را دریافت نخواهید نمود. پس بهتر است تنها در زمان غذا خوردن ارتودنسی را خارج نمایید.
• نوع متحرک یا ثابت بودن ارتودنسی توسط پزشکی که بهترین متخصص ارتودنسی در تهران است با توجه نوع ناهنجاری مشخص می‌شود.
• ممکن است به دلیل وجود ارتودنسی کمی در تکلم دچار مشکل شوید.
• ممکن است با هر بار گذاشتن و برداشتن ارتودنسی احساس فشار و درد در ناحیه فک و دندان‌ها داشته باشید که طبیعی است

مزایای ارتودنسی متحرک

• اولین مزیت این است که می‌توانید در هنگام غذا خوردن ارتودنسی را از دهان خارج نمایید. این مورد یکی از مزیت‌های عالی است که مانند ارتودنسی‌های ثابت امکان شکستن را پایین می‌آورد.
• ارتودنسی متحرک با توجه به اینکه شفاف است پس رنگ دندان‌های خودتان را نشان می‌دهد و برای افرادی که به زیبایی اهمیت می‌دهند بسیارعالی است
• تاثیرگذاری این مدل از ارتودنسی‌ها را می توانید به سرعت مشاهده نمایید
• تمیز کردن ارتودنسی متحرک بسیار ساده‌تر از نوع ثابت است زیرا می‌توان آن ها را از دهان خارج نمود و تمیز کرد و دوباره در دهان قرار داد.

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت که بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران انجام می‌شود شامل سه نوع است که یکی همان نوع سنتی و متداول آن است و با استفاده از براکت‌های فلزی و سیم بر روی دندان بیمار و یا براکت‌های سرامیکی انجام می‌شود و نوع دیگر لینگوال است.

براکت فلزی

در این جا براکت‌ها بر روی دندان قرار می‌گیرند و با سیم به یکدیگر متصل می‌شوند تا فشار یکنواخت و ثابتی بر روی تمام دندان‌ها ایجاد شود. براکت‌ها با مواد کامپوزیتی بر روی دندان متصل می‌شوند. در هنگام جویدن غذاهای سفت و سخت باید دقت نمود که این چسب‌ها شکسته و یا جدا نشوند.

در این سبک درمانی هر چه پیش برویم سیم‌ها ضخیم‌تر و سفت‌تر می‌شوند حتی ممکن است یکی از دندان‌ها کشیده شود تا فضای فک و دهان برای ردیف شدن آن‌ها آزاد شود. در نهایت نیز پس از پایان مدت درمان براکت‌های ارتودنسی از روی دندان برداشته می‌شوند و یک جرم‌گیری توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران انجام می‌شود.

براکت سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی از جمله انواع ارتودنسی از نوع ثابت است.

این نوع از براکت‌ها پس از برکت های فلزی روی کار آمدند به دلیل زیبایی بیشتر و اینکه تقریبا همرنگ دندان‌ها می‌باشند مورد استقبال قرار گرفتند.

از این سبک بیشتر برای اصلاح جایگاه دندان‌ها استفاده می‌شود. مانند زمان‌هایی که دندان ها روی هم آمده‌اند و فضای کمی دارند.

می‌توانید این کار را در بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران انجام دهید و مطمئن باشید که در هنگام جدا کردن براکت‌های سرامیکی پزشک متخصص این کار را با دقت بسیار انجام خواهد داد تا به دندان‌های شما آسیبی وارد نشود و بتوانید از داشتن لبخند زیبا لذت ببرید.

بیشتر برای افرادی که دندان‌هایی با ظاهر نازیبا دارند این نوع بریس مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنها باید دقت نمایید که این بریس‌ها به سرعت ممکن است لک شوند و ظاهری نازیبا پیدا کنند. پس به بهداشت و نظافت آن باید رسیدگی نمایید.

لینگورال

ارتودنسی لینگورال نوع دیگری از ارتودنسی ثابت است که توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران انجام می‌شود و در پشت دندان‌ها قرار می گیرد.

با توجه به این که در بزرگسالان بیشتر ارتودنسی ثابت در فک بالا درخواست می‌شود زیرا این ناحیه بیشتر در معرض دید قرار دارد پس سعی می‌شود که از نوع لینگورال استفاده شود.

با توجه به اینکه هزینه تکنولوژی ساخت این ارتودنسی در لابراتوار بیشتر است پس بدون شک هزینه بیشتری باید پرداخت نمایید.

همچنین ممکن است در ابتدا کمی در صحبت کردن مشکل پیدا نمایید و یا اینکه تمیز کردن براکت‌هایی که پشت دندان قرار دارند سخت باشد اما اگر برای شما خیلی مهم است که دیده نشوند پس بهترین گزینه خواهد بود.

مزایای ارتودنسی ثابت

• در ارتودنسی ثابت دندان‌ها صاف شده و ظاهر زیبایی پیدا می‌کنند.
• نظافت دندان‌ها و بین براکت ها ساده‌تر انجام می‌شود.
• با توجه به اینکه نظافت ساده‌تر است پس احتمال بیماری‌های لثه کاهش پیدا می‌کند
معایب ارتودنسی ثابت
• دوره درمان در ارتودنسی ثابت بسیار طولانی است.
• هنگام غذا خوردن ممکن است دچار مشکل شوید
• براکت‌ها در صورت جویدن مواد سفت ممکن است دچار آسیب شوند.
• هنگام صحبت کردن ممکن است دچار مشکل شوید
• از نظر ظاهری ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد.

ارتودنسی رنگی

در این حالت معمولا رنگ براکت‌ها ثابت است اما می توانید از کش‌ها و اورینگ‌های رنگی استفاده نمایید تا ظاهری جذاب و زیبا ایجاد نماید خصوصا برای کودکان استفاده از رنگ‌های مختلف دوست داشتنی خواهد بود. شما می‌توانید در بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران انواع اورینگ‌ها در رنگ‌های مختلف را مشاهده و انتخاب نمایید.

بهتر است رنگ‌های سفید و زرد و شفاف و مشکی را انتخاب نکنید زیرا تاثیر منفی بر روی ظاهری دندان‌های شما می‌گذارند. در مقابل انواع رنگ‌ها، رنگ‌های متالیک، رنگ‌های نئونی در اختیار شما خواهد بود که هر کدام را میخواهید، انتخاب نمایید.

ارتودنسی دیمون

بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران خدمات ارتودنسی دیمون را به شما ارائه می‌دهد. در این روش که جزئی از ارتودنسی‌های ثابت به شمار می‌رود فناوری‌های جدید به کار رفته که می‌تواند مزایای بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

طریقه نصب این بریس به صورت ارتودنسی‌های ثابت است و می‌تواند دندان‌های شما را صاف و یکدست نماید.

بیشتر برای افرادی که دندان های کج دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به فناوری سلف لیگیتینگ که در آن به کار رفته نظافت بین براکت ها ساده‌تر شده پس در نتیجه مشکلات و بیماری لثه به حداقل می‌رسد.

سلف لیگیتینگ [ self ligating ] یعنی فناوری لغرشی و در واقع خاصیت ارتجاعی و الاستیک دارد که می‌تواند مانع از سفت شدن ارتودنسی به مرور زمان شود.

مزایای ارتودنسی دیمون

• مدت زمان درمان بسیار کوتاه شده و بهترین نتیجه در این مدت حاصل می شود
• موجب اصلاح لبخند شده در نتیجه هم صورت و هم لبخند شما را زیباتر می‌کند
• احساس درد و فشار در فک و میان دندان‌ها بسیار کمتر است

اورینگ ارتودنسی

اورینگ دندان در واقع همان کش ارتودنسی است.

زمانی که شما در کنار بهترین متخصص ارتودنسی در تهران کار خود را انجام دادید برای اینکه فک شما ثابت نگه داشته شود نیاز است که از یکسری کش استفاده نمایید.

اورینگ‌ها پس از اتمام کار و بر روی براکت‌ها نصب می‌شوند. دارای رنگ‌های مختلفی هستند که می‌توانید با توجه به سلیقه‌ای که دارید آن‌ها را انتخاب نمایید.


معمولا زمانی از اورینگ‌ها استفاده می‌شود که فرد دارای ناهنجاری‌های بسیاری در دندان و فک باشد.

در این حالت سیم نمی‌تواند فک را حمایت کند پس از اورینگ استفاده می‌شود تا فک و دندان‌ها در جایگاه خود قرار گیرند.

ضخامت کش های اورینگ می‌تواند در سرعت و روند درمان تاثیرگذار باشد.

اورینگ‌ها حتما باید توسط پزشک متخصص تعویض شوند. همچنین دارای اشکال مختلف هستند که با توجه به ناهنجاری دندان و فک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مسواک ارتودنسی

استفاده از مسواک برای بهداشت دهان و دندان در هر شکل و حالتی باید انجام شود تا دندان و لثه دچار مشکل نشوند.

بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران به شما توصیه می‌کند که پس از انجام ارتودنسی حتما از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده نمایید تا بتوانید فضای میان براکت‌ها و بین دندان‌ها را تمیز نمایید. مسواک‌ها دارای چندین نوع مختلف هستند که کاربردهای خاصی دارند.


مسواک های بین دندانی ارتودنسی

از این نوع مسواک به جای نخ دندان استفاده می‌شود که دارای سر مخروطی شکل با فرچه های کوتاه می‌باشد و می تواند خیلی ساده و نرم مابین دندان‌های شما را تمیز نماید.

در عین حال بسیار مهم است که به لثه‌های شما آسیب نزند و لثه را دچار خونریزی نکند. دقت نمایید که در هر بار مسواک زدن از این مسواک بین دندانی نیز باید استفاده شود.

آیا ارتودنسی درد دارد؟

آیا ارتودنسی درد دارد
عکس بعد از ارتودنسی

درد ارتودنسی معمولا به دلیل بروز یک مشکل ایجاد می‌شود. به طور مثال یکی از براکت‌ها شکسته شده باشد یا اینکه سیمی که براکت‌های دندانی را به یکدیگر متصل کرده بیش از حد سفت شده و باعث ایجاد فشار بر روی دندان و فک شده است.

بیشتر بدانید: آیا ارتودنسی درد دارد؟

همچنین شما هر بار که به متخصص ارتودنسی در بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران مراجعه می‌کنید این براکت ها و سیم‌ها را سفت می‌کنند تا تنظیم شوند و در واقع شما به هدف خود که صاف شدن دندان ها است نزدیک‌تر می‌شوید اما این کار می‌توانید تا چند روز برای شما ایجاد درد نماید.

دردهایی که حس می‌کنید ممکن است در ناحیه دندان و یا فک باشد و اینکه حتی در ناحیه سر پخش شوند. در نهایت ممکن است در حالت عادی درد نداشته باشید اما در هنگام غذا خوردن درد شدیدی را تجربه نمایید. در ادامه راهکارهایی برای کاهش درد وجود دارد:

• استفاده از مسکن
• استفاده از مینی براکت به جای براکت‌های کامل و بزرگ که ایجاد فشار بر روی دندان کم شود
• استفاده از ارتودنسی متحرک به جای ارتودنسی ثابت تا بتوان در صورت درد نیز ارتودنسی را از دهان خارج نمود
• استفاده از بریس‌هایی با جنس لاتکس
• استفاده از نگهدارنده‌هایی که می توانند فشار را از روی فک بردارند و تنها دندان‌ها شما را نگهداری نمایند.
• ماساژ دادن لثه‌ها
• کمپرس یخ بر روی صورت پس از تنظیم براکت‌ها
• استفاده از مواد غذایی نرم پس از تنظیم براکت‌ها
• برای راهنمایی بیشتر از بهترین متخصص ارتودنسی در تهران راهنمایی بگیرید [ تماس با ما ]

هزینه ارتودنسی در سال 1400


هزینه ارتودنسی در بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران سعی شده که به صورت مناسب ارائه شود تا تمام افراد بتوانند از آن استفاده نمایند. البته باید در نظر داشت که با توجه به بریس‌ها و ارتودنسی‌های مختلف، قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود. به طور مثال همان طور که گفته شد ارتودنسی های لینگوال که در پشت دندان قرار می گیرند قیمت بالایی دارند.


بدون شک ارتودنسی‌های نامرئی و یا سرامیکی نیز قیمت بالایی خواهند داشت به دلیل مواد مصرفی که در آن به کار رفته است. ارتودنسی ثابت با براکت‌های فلزی پایین ترین قیمت را به نسبت بقیه دارند. اما باید بدانید که نوع بریس توسط دندانپزشک انتخاب می‌شود و نمی‌توانید در این مورد دخالتی انجام دهید.


انتخاب کلینیک ارتودنسی در تهران

یونیک اسمایل بهترین کلینیک ارتودنسی در شمال تهران است که می‌تواند خدمات مختلفی را در رابطه با ارتودنسی و مشکلات فک و دهان به بیماران ارائه دهد. در رده سنی متفاوت که شامل کودکان و بزرگسالان می باشد تمام خدمات درمانی مربوط به دندان از ویزیت و مشاوره تا قالب گیری و ساخت بریس ارتودنسی و جا گذاری آن انجام می‌شود.


همچنین برای چکاپ و ویزیت‌های دوره‌ای و تنظیم بریس ارتودنسی و کش‌های آن می‌توانید به بهترین متخصص ارتودنسی در تهران مراجعه نمایید و از خدمات و تخصص پزشکان این مرکز استفاده نمایید.

در نهایت نیز بهتر است از نگهدارنده برای زمانی که ارتودنسی را از دندان‌های خود باز کردید، استفاده نمایید تا دندان‌ها دوباره به جای خود بازگشت نداشته باشند و همان زیبایی سابق پابرجا بماند تا نیاز به استفاده مجدد از ارتودنسی نباشد. ما نیز با ارائه خدمات با کیفبت در این راستا همراه شما هستیم.

رژیم غذایی ارتودنسی

چه غذاهایی در زمان ارتودنسی نباید بخوریم؟
 • از شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
 • غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
 • از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداریی فرمائید.
 • ابتدا هسته میوه های هسته دار مثل ( هلو، آلوزرد، گوجه سبز، خرما، زیتون ) را درآورده سپس خود میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده، و از دندان های عقب برای جویدن استفاده فرمائید.
 • برای استفاده از آجیل ( پسته، بادام، فندق، گردو و تخمه ) پوست آنها را خارج کرده و مغز آن را آسیاب کنید.
 • از قرار دادن مداد، خودکار و اسباب بازی به داخل دهان خودداری فرمائید.

14 پاسخ

 1. کار ارتودنسی دخترم را پیش دکتر آصفی انجام دادم. واقعا از کارشون راضیم.
  لبخند بچه ام خیلی خیلی زیبا شده
  از برخورد خوب، حوصله زیاد برای توضیح مراحل درمان و کاردرمانی زیبای آقای دکتر متشکرم.

 2. سلام وقت تون بخیر
  تغذیه و غذاهایی که باید در دوران درمان ارتودنسی استفاده نماییم رو میشه بفرمایید چیا هستند.
  آیا تغذیه روی ارتودنسی اصلا تاثیر داره یا خیر

  ممنون از شما

 3. سلام جناب دکتر آصفی
  یه سوال داشتم از خدمت تون

  هزینه ارتودنسی آیا با مشکل و ناهنجاری دندانها ارتباطی داره یا فقط صرف متریالی که مورد استفاده قرار میدهید

  ممنون از شما

  1. با سلام و احترام
   بله، هزینه درمان ارتودنسی ارتباط با مشکل و ناهنجاری دندانی فکی دارد. بر این اساس طرح درمان و طول درمان بیمار مشخص شده و هزینه درمان محاسبه میگردد.

   دکتر سهراب آصفی
   متخصص ارتودنسی و ناهنجاری فک و صورت
   عضو هیات علمی دانشگاه

 4. سلام جناب دکتر

  ارتودنسی تا چند سالگی جواب میده و امکان داره ارتودنسی برنگردد

  1. با سلام و احترام
   سن مناسب برای درمان ارتودنسی بسته به نوع ناهنجاری دندانی- اسکلتی دارد.

   در ناهنجاری های اسکلتی که نیازمند درمان های ارتوپدیک فکی میباشند، سن مناسب درمان پایینتر بوده و تنها در دوران رشد کودک قابل انجام هست. این دحالیست که درمان مشکلات صرفا دندانی، در سنین بالاتر (نوجوانی و حتی بزرگسالی) امکان پذیر هست. توصیه میشود ابتدا توسط متخصص ارتودنسی معاینه بشوید که نوع ناهنجاری مشخص گردد.

   دکتر سهراب آصفی
   متخصص ارتودنسی و ناهنجاری فک و صورت
   عضو هیات علمی دانشگاه

 5. سلام وقت تون بخیر جناب دکتر

  من 27 سالم هست و قصد بارداری دارم، اگر قبل از دوران بارداری ارتودنسی انجام دهم، در دوران بارداری اذیت خواهم شد؟ چون شنیده ام ارتودنسی درد دارد.

  پیشنهاد شما چیست آیا ارتودنسی را به بعد از دوران حاملگی موکول کنم یا خیر

 6. سلام
  بهترین برند مسواک ارتودنسی رو میشه معرفی کنید.

 7. سلام اقای دکتر من ۲۷سالمه حدودا ۲۰ سالگی اقدام به ارتودنسی کردم به این علت که هم فک کوچک بود هم یکی از دندانها شماره دو‌ از فک بالا کنار دندان نیش هم ردیف با دندانهای دیگر نبود تقریبا خارج از جای خودش و در قسمت داخلی دهان رشد کرد اما مزاحمتی برای غذا خوردنم ایجاد نکرد در ان زمان دندانهای عقل هم کاملا رشد نکردن و‌چون پوسیدگی دندان نداشتم و فقط چند میل دندانهای جلو قسمت پایین به صورت ارثی روی هم قرار داشتند به پیشنهاد پزشکم یک دندان کشیده شد بعد از دوسال تحمل پزشکم دستور برداشتن براکتها و پایان دوره کار رو دادن اما دندان شماره دو که برای من بسیار مهم بود همچنان در همان حالت سابق ماند و تغییری ایجاد نکرد دوباره مراجعه کردم به کلینیک اینبار متخصص ارتودنسی دستور بستن قالب متحرک ارتودنسی فانکشنال رو دادن که متاسفانه من استفاده نکردم ایشون هم جدی نگرفت و به من نگفتن مسئله تا چقدر مهمه علت استفاده نکردنم مربوط به این میشد قالب در دهانم جا نمیگرفت و فضای بین دندانی وجود نداشت پزشکم کاملا در جریان قرار داشت اما اصرار میکرد اگر روی هوا بماند بازم مشکلی نیست به مرور فضای کافی ایجاد میشه من هم انجام دادم اما باز بی فایده بود یک نخ هم لابه لای دندانم نمیرفت،اقای دکتر ایا بعداز گذشت چند سال باز میتونم از ارتودنسی متحرک استفاده کنم ؟ضمن اینکه یک دندان عقل من نهفته بود و جراحی کردم اما فشاری روی دندانها ایجاد نکرد سوال بعدی من اینه ایا امکان برگشتن دندانم روی خط خودش وجود دارد یا خیر اقای دکتر من صورت ظریفی دارم نمیدونم مشکل از فک یا دندان رشد صورتم در چند سال اخیر خیلی تغییر نکرده و کلا این مسئله باعث نگرانیم شده که به جراحی فک نیاز دارم یا خیر البته من به صورت ناهنجاری کلاس ۱و۲ دندان روی هم رفته یا کج شده ندارم همه ی دندانها در یک خط و‌ راستا قرار دارند جز همونی که خدمتتون گفتم ممنون از وقتی که در اختیار ما میذارید

 8. سلام آقاي دكتر من مي خوام ارتودنسي انجام بدم چون دو تا دندان جلوي من روي هم افتاده آيا امكان داره كه فقط دو تا دندان جلو را ارتودنسي كنم تا تو هزينه هام هم صرفه جويي كنم اصلا تاثيري هم روي هزينه ها داره متشكرم كه جواب ميدين

 9. سلام خسته نباشید میخوام هزینه و مدت زمان تقریبی از اول تا آخر دوره ارتودنسی رو بدونم و چقدر طول میکشه با تشکر.

 10. سلام روزتون بخیر
  هر چهار دندان عقلم در اومده. اگه قبل از ارتودنسی دندان های عقلم‌ رو بکشم مشکلی پیش‌ نمیاد؟

 11. سلام
  آقای دکتر دندان های من نامرتب هست آیا می توانم از ارتودنسی متحرک استفاده کنم؟

 12. سلام اقای دکتر من ۱۹ سالمه فک پایینم خیلی جلوعه . هزینه ارتودنسی ندارم میخوام عمل کنم . ایا امکان داره بدون ارتودنسی جراحی کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود