ایمپلنت دندان در تهران

بدون شک از دست دادن دندان و مواجه شدن با جای خالی آن می‌تواند ظاهر افراد را تغییر دهد و این موضوع کاهش اعتماد به نفس را به همراه دارد. در گذشته فرد مجبور بود با همان ظاهر به زندگی خود ادامه دهد زیرا راهی برای جایگزین کردن دندان وجود نداشت. اما در حال حاضر فناوری ایمپلنت به کمک افراد آمده و با کاشت دندان و رعایت نکات ایمپلنت دندان می‌تواند ظاهر زیبا را به افراد بازگرداند.

قبل و بعد از انجام ایمپلنت نیاز است که یکسری نکات رعایت شود و نگهداری‌های مربوطه به خوبی صورت گیرد تا دندان کاشته شده طول عمر و دوام بالایی برای فرد داشته باشد. از این رو تصمیم گرفتیم در ادامه توضیحات کاملی در مورد نکات ایمپلنت دندان و نحوه انجام کار و مراقبت‌های پس از آن را برای شما قرار دهیم.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت و یا کاشت دندان در واقع یک جایگزین برای دندان از دست رفته است که شامل ریشه و تاج آن می‌باشد. در واقع از جمله نکات ایمپلنت دندان این است که نقش یک دندان کامل را برای فرد بازی می‌کند.

پایه ایمپلنت از جنس تیتانیوم است که درون لثه دچار آسیب و یا پوسیدگی و زنگ‌زدگی نشود. این پایه درون استخوان فک توسط متخصص کاشته می‌شود و پودر استخوان در اطراف آن قرار می‌گیرد تا با استخوان فک همسان شود و جوش بخورد تا مانند یک ریشه دندان عمل نماید.

فرآیند جوش خوردن پایه تیتانیوم به لثه چیزی حدود 4 ماه زمان می‌برد و پس از آن نوبت به قرار دادن تاج دندان می‌رسد. از جمله نکات ایمپلنت دندان این است که معمولا از سن 15 سالگی می‌توان این کار را انجام داد زیرا در این حالت فک به ثبات نسبی رسیده و توانایی پذیرش کاشت دندان را دارد. کاشت دندان توسط متخصص انجام می‌شود که متخصص ایمپلنت نام دارد.

متخصص ایمپلنت

دندان پزشکان عمومی پس از گذراندن دوره 6 ساله برای دریافت مدرک دندان پزشکی نیاز دارند که یک دوره تخصصی چهار ساله مربوط به ایمپلنت را بگذرانند تا دانش و تخصص کافی در مورد کاشت دندان را داشته باشند. البته متخصصان فک و دهان و صورت نیز در این کار مهارت خوبی دارند.

شما بهترین متخصص ایمپلنت را می‌توانید از روی تجربه و مهارتش بشناسید. در هنگام ویزیت زمانی که از پزشک سوال می‌پرسید به سادگی با صبر و حوصله تمام سوالات شما را پاسخ می‌دهد. همچنین از دیگر نکات ایمپلنت دندان این است که تمام تجهیزات مرکز را بررسی نمایید تا به روز و با کیفیت باشند در این صورت با خیال آسوده می‌توانید در مرکز یونیک اسمایل اقدام به کاشت دندان نمایید.

کلینیک دندانپزشکی یونیک اسمایل در شمال تهران

ایمپلنت دندان بدون جراحی

ایمپلنت نیز مانند هر درمان دیگری نیاز به ویزیت و تشخیص دارد تا پزشک بداند دقیقا به چه صورتی می‌تواند یک کاشت عالی را انجام دهد بدون اینکه برای بیمار عوارض داشته باشد. به طور مثال بیمارانی که مشکل تحلیل لثه دارند و یا اینکه تراکم استخوانی پایین دارند بدون شک شرایط کاشت دندان برای آنان بسیار متفاوت خواهد بود تا بیماری که لثه و استخوان سالمی دارد.
در اینجا به جای اینکه لثه برش بخورد با یک دستگاه مخصوص لثه پانچ و یا همان سوراخ می‌شود. یکی از نکات ایمپلنت دندان به این روش این است که التهاب به حداقل رسیده در نتیجه کار برای کاشت پایه دندان ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست مدت زیادی را صرف دوران نقاهت و بهبود زخم و برش محل جراحی نمایید.

نحوه انجام ایمپلنت بدون جراحی

از نکات ایمپلنت دندان روش بدون درد است که به آن روش بدون فلپ (یا همان بدون برش) و یا روش پانچ نیز گفته می‌شود بسیار ساده بوده و دوران نقاهت کمتری را برای بیمار به همراه دارد که در مرکز یونیک اسمایل می‌توانید با نظر متخصص از این شیوه استفاده نمایید و کاشت دندان بدون دردسری را داشته باشید. اما روش کار به چه صورت است؟
• مانند هر کار دندانپزشکی دیگری قبل از شروع پروسه بی‌حسی موضعی کامل و عمیقی برای شما انجام می‌شود.
• در ادامه دیگر خبری از فلپ و یا همان برش لثه نیست بلکه با دستگاه مخصوصی کار پانچ بر روی لثه انجام می‌شود. پانج در واقع همان ایجاد حفره است که از طریق آن بتوان به بافت استخوانی فک دسترسی پیدا نمود. سپس پایه ایمپلنت در این محل قرار داده می‌شود.
• پس از کاشت دیگر نیازی به بخیه نخواهید داشت. در عین اینکه خونریزی و تورم نیز به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و دوران نقاهت کوتاهی را سپری خواهید نمود. به همین دلیل نام این نوع کاشت را ایمپلنت بدون درد و یا خونریزی گذاشته‌اند.

بررسی انواع ایمپلنت دندان برای افراد مختلف

یکی دیگر از نکات ایمپلنت دندان این است که دارای چند نوع مختلف می‌باشد. بسیاری از افراد زمانی که برای کاشت دندان اقدام می‌کنند برای آن ها جای سوال است که چه نوع ایمپلنتی برای آن‌ها مناسب است. با توجه به اینکه ایمپلنت‌های مختلفی در بازار وجود دارند این موضوع می‌تواند فرد را دچار سردرگمی نماید.

اما در کلینیک یونیک اسمایل تمام این موارد توسط مشاور و متخصص برای شما توضیح داده می‌شود و جالب است بدانید در بحث طول عمر ایمپلنت علاوه بر اینکه استفاده از بهترین نوع متریال شرط اصلی است طول عمر کاشت دندان به تخصص و تجربه پزشک هم بستگی دارد. در ادامه نیز پزشک تشخیص می‌دهد از نوع چه ایمپلنتی برای شما استفاده نماید تا ماندگاری عالی داشته باشد و همچنین مشکل شما را رفع نماید که بدون شک از موارد مهم در نکات ایمپلنت دندان می‌باشد.

انواع روش کاشت دندان


1-ایمپلنت‌های ‌‌داخل استخوان: این نوع از ایمپلنت‌ها را بدون شک تمام ما می‌شناسیم و معروف‌ترین نوع کاشت دندان و از نکات ایمپلنت دندان می‌باشند. در این حالت یک پایه که همان حکم ریشه دندان را دارد داخل استخوان فک قرار می‌گیرد.


2 . ایمپلنت‌های ساب پریوستیال: از این نوع بیشتر برای افرادی که مشکلات تحلیل استخوان فک خصوصا در فک پایین دارند استفاده می‌شود. ابتدا یک سازه بر روی استخوان فک قرار می‌گیرد تا بتواند مانند یک پایه محکم برای کاشت مورد استفاده قرار گیرد و سپس پایه ایمپلنت بر روی آن سوار می‌شود. در این صورت ایمپلنت کاملا فیکس شده و دیگر هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

3- ایمپلنت‌های زایگوماتیک: یکی دیگر از نکات ایمپلنت دندان در افراد این است که ممکن است فرد دچار تحلیل استخوان در فک بالا باشد. اما در این جا با شیوه‌ای متفاوت کار کاشت انجام می‌شود. پایه ایمپلنت توسط یک نگهدارنده فلزی به فک بالا پیچ می‌شود تا کاملا مستحکم باشد و پس از مدتی لق نشود.

ایمپلنتولوژیست خوب در تهران

ایمپلنتولوژیست همان متخصص کاشت دندان و ایپملنت می‌باشد. یکی از نکات ایپملنت دندان این است که بتوانیم یک مرکز عالی برای انجام این کار پیدا کنیم. تجربه پزشک بدون شک اولویت دارد اما اینکه مرکز دندانپزشکی نیز به روز باشد و تجهیزات کامل و پیشرفته داشته باشد نیز می‌تواند تاثیر بسیاری در روند کار داشته باشد.

کلینیک یونیک اسمایل را می‌توان بهترین مرکز در این زمینه دانست که دارای پزشکان و مختصصان عالی در زمینه کاشت دندان است و تجربه بسیار زیادی در جراحی‌ها و کاشت ایمپلنت بدون درد دارد که از نکات ایمپلنت دندان است.

شما می‌توانید سابقه این مرکز و سایر بیمارانی که کار کاشت در این کلینیک را انجام داده‌اند، در فضای مجازی بررسی نمایید تا از تصمیم خود مطمئن شوید.

مرکز ایمپلنت شمال تهران

از جمله نکات ایمپلنت دندان ، یافتن یک مرکز دندانپزشکی عالی و مجهز است که کار دشواری خواهد بود. خصوصا با تبلیغاتی که امروزه برای هر کلینیک انجام می‌شود نمی‌توان تشخیص داد کار کدام یک خوب است.

اما می‌توانید با توجه به سوابق پزشکان، مرکز مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بدون شک کلینیک یونیک اسمایل را می‌توان بهترین مرکز کاشت دندان و ایمپلنت دندانی دانست.

زیرا این مرکز دارای گواهی‌های بین‌المللی است. تاکنون ایمپلنت‌های موفق بسیاری در این کلینیک انجام شده است که همگی را می‌توان جزئی از رزومه عالی و قوی این مرکز دانست و همچنین یک مهر تایید برای شما خواهد بود که کلینیک یونیک اسمایل را برای انجام کارهای دندانپزشکی خود انتخاب نمایید.

مراقبت بعد از ایمپلنت

یکسری از نکات ایمپلنت دندان مربوط به مراقبت‌های پس از کاشت می‌باشد. این مراقبت ها در عین اینکه سلامت دهان و دندان را به دنبال دارند، می‌توانند باعث طول عمر ایمپلنت شما نیز بشوند.

بدون شک در ساعات اولیه پس از جراحی و انجام کار هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

زیرا تاثیر بی‌حسی همچنان وجود دارد. پس از گذشت حدود 5-6 ساعت که بی‌حسی از بین می‌رود درد و التهاب کم کم پدیدار می‌شود. اما یکسری از راهکارها و مراقبت‌ها وجود دارد که می‌تواند این شرایط را برای شما آسان نماید تا دوران نقاهت کوتاهی داشته باشید. در ادامه به چند مورد از نکات ایمپلنت دندان اشاره خواهیم نمود.

پس از انجام جراحی سعی کنید استراحت کنید و فعالیت زیادی نداشته باشید تا دچار سرگیجه نشوید. خصوصا تغییر وضعیت ناگهانی نداشته باشید. زیرا به مدت طولانی دراز کشیده‌اید اگر به یکباره از جای خود بلند شوید افت فشار وضعیتی پیدا می‌کنید و سرگیجه شدید برای شما ایجاد می‌شود.


نکاتی که لازم است پس از ایمپلنت به خاطر داشته باشید

 1. بهتر است تا سه روز از فعالیت‌های سنگین و ورزشی پرهیز نمایید.
 2. تا 48 ساعت پس از کاشت دندان حتما از کیسه یخ بر روی صورت خود استفاده نمایید زیرا تاثیر بسیاری در کاهش درد و تورم دارد.
 3. از دیگر نکات ایمپلنت دندان استفاده از داروهای ضد التهاب و مسکن است که هم باعث کاهش درد شده و هم روند التهابی لثه را بهبود می‌بخشد.
 4. از غذاهای جامد که نیاز به جویدن دارد و همچنین گرم که می‌تواند خونریزی را بیشتر نماید، استفاده نکنید.
 5. پس از گذشت 24 ساعت اقدام به شستشوی دهان نمایید برای شستشو از دهانشویه و یا محلول آب و نمک رقیق استفاده نمایید.
 6. بعد از انجام ایمپلنت سیگار نکشید. زیرا التهاب محل جراحی را بیشتر کرده و روند درمان را به تعویق می‌اندازد خصوصا اینکه می‌تواند زمینه ساز عفونت محل ایمپلنت شود.
 7. تا 72 ساعت پس از جراحی مسواک نزنید زیرا ممکن است به بخیه‌ها آسیب برسد و احتمال خونریزی را افزایش دهد.
 8. پس از انجام ایمپلنت یک گاز استریل بر رو محل زخم قرار می‌گیرد سعی کنید آن را بر روی محل ایمپلنت محکم نگه دارید و پس از گذشت 2 ساعت گاز جدیدی در دهان قرار دهید و سعی کنید هر یک ساعت پانسمان را تعویض نمایید.
 9. از دیگر نکات ایمپلنت دندان این است که برخی از افراد که سابقه عفونت و یا بیماری‌های دیگری دارند نیاز است که قبل از جراحی مصرف آنتی‌بیوتیک را آغاز نمایند.

نکات تکمیلی در خصوص رعایت موارد پس از انجام ایمپلنت

• مصرف آنتی‌بیوتیک پس از جراحی معمولا توصیه می‌شود که کوتاه مدت باشد تا بیمار دچار عوارض ناشی از مصرف آن نشود چیزی حدود 3 تا 7 روز ممکن است نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک داشته باشید. این بازه زمانی به نوع جراحی و مشکلات زمینه‌ای فرد بستگی دارد.

• وجود خونریزی به میزان کم تا 72 ساعت طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

• به قسمتی که لثه برش داده شده به هیچ وجه زبان نزنید زیرا این کار باعث تحریک شده و حتی ممکن است لخته خونی که در این محل ایجاد شده کنده شود و خونریزی دهان شما دوباره از سر گرفته شود.

• از نوشابه‌های گازدار استفاده نکنید زیرا باعث تحریک و سوزش در ناحیه برش لثه می‌شوند.

• پس از 72 ساعت می‌توانید از کمپرس آب گرم برای دهان خود استفاده نمایید از دیگر نکات ایمپلنت دندان است که می‌تواند روند بهبودی را سرعت ببخشد.

• از اشیا نوک تیز مانند خلال دندان برای تمیز کردن محل اطراف زخم به هیچ وجه استفاده نکنید و

• سعی کنید در روزهای اولیه از جویدن آدامس پرهیز نمایید زیرا حرکات اضافی برای فک شما ایجاد می‌کند و ممکن است شروع درد را به همراه داشته باشد.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

قبل از شروع انجام هر کاری یک بی حسی عمیق انجام می‌شود و تا در طول کار فرد به هیچ وجه احساس درد و ناراحتی نداشته باشد. طبیعی است که پس از پایان جراحی و از بین رفتن تاثیر داروی بی حسی درد به سراغ شما بیاید. یکی از نکات ایمپلنت دندان این است که شما پس از جراحی مصرف مسکن را شروع نمایید البته این دارو توسط پزشک برای شما تجویز می ‌شود اما مهم است که حتما سر ساعت مشخص استفاده نمایید.

مسکن علاوه بر اینکه می‌تواند درد را از بین ببرد به کاهش التهاب نیز کمک می‌کند که در این حالت روند بهبودی سرعت بیشتری به خود می‌گیرد. پس جای نگرانی نیست با خیال آسوده می‌توانید کار کاشت دندان را در کلینیک یونیک اسمایل انجام دهید و هیچ گونه دردی را احساس نکنید.

ایمپلنت دندان با بیهوشی

یکی از نکات ایمپلنت دندان این است که برای انجام آن در برخی افراد نیاز است که به جای بی حسی موضعی از بیهوشی کامل استفاده شود. اما این حالت بیشتر برای افرادی است که دچار معلولیت‌های ذهنی و جسمی هستند تا هم فرد بتواند مراحل ایمپلنت را به سادگی پشت سر بگذارد و هم پزشک بتواند با تمرکز بالا و سریع کار خود را انجام دهد.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فرد دندان خود را از دست داده و جای آن خالی مانده است. همان طور که در بالا توضیح داده شد بین زمان کاشت پایه تیتانیوم دندان تا قرار دادن تاج چیزی حدود 3 ماه زمان نیاز است که پایه به صورت کامل به استخوان فک جوش بخورد و محکم شود.

اما یکی از نکات ایمپلنت دندان این است که این تایم سه ماهه برای برخی از افراد طولانی می‌باشد و آنها تمایل دارند این کار به صورت فوری و خیلی سریع انجام شود تا جای دندان خالی مشخص نشود. روش فوری نیاز به سلامت کاملا استخوان و بافت لثه دارد که با معاینه پزشک مشخص می‌شود. در ادامه درمان، روزی که پایه دندان داخل فک قرار می‌گیرد یک پروتز موقت نیز بر روی آن قرار داده می‌شود تا مدت 3-4 ماه بگذرد و در نهایت پروتز اصلی جایگزین موقت خواهد شد و پروسه درمان تکمیل می‌شود.

پروتز متکی بر ایمپلنت

پروتز متکی یکی دیگر از نکات ایمپلنت دندان می‌باشد که به اوردنچر متکی بر ایمپلنت نیز معروف است. این نوع پروتز برای افرادی که تعداد زیادی از دندان های فک بالا و پایین را از دست داده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این افراد می‌خواهند دندان مصنوعی خود را بر پایه ایمپلنت دندان قرار دهند تا دندان‌هایی مستحکم داشته باشند.

انواع اوردنچر

در اینجا به برخی از مهم‌ترین انواع خواهیم پرداخت.

اوردنچر متکی بر بافت لثه:

این حالت پروتز دقیقا بر روی ایمپلنت‌هایی که بر روی فک بالا و پایین قرار گرفته‌اند، کاشته می‌شوند. این قرار گیری به صورت کاملا فیکس و محکم انجام می‌شود و می‌تواند یک جایگزین عالی برای افرادی باشد که تعداد زیادی از دندان‌های خود را از دست داده‌اند.

اوردنچر متکی بر ایمپلنت و لثه:

از نکات ایمپلنت دندان در این حالت این است که دو پایه داخل فک کاشته می‌شود معمولا در موقعیت دندان‌های نیش هستند در ادامه اوردنچر با یک پایه بر روی این این ایمپلنت‌ها سوار می‌شود. به این حالت اوردنچر میله‌ای نیز گفته می‌شود. جنس میله‌ای که پروتزها را به ایمپلنت متصل می‌کند معمولا از مس می‌باشد.

اوردنچر برپایه ایمپلنت:

در این حالت پروتز‌ها توسط یکسری ابزار به ایمپلنت متصل می‌شوند و توسط آن‌ها حمایت خواهند شد. باید حدود 4 تا 6 پایه ایمپلنت داخل فک قرار داشته باشد تا فشار از روی یک نقطه برداشته شود. ابزاری که اوردنچر را به ایمپلنت متصل می‌کند یک نوع اتصال میله‌ای (Bar)، توپی (Ball) یا مگنتی خواهد بود که بنا به تشخیص پزشک انتخاب می‌شود و در نهایت تاج دندان‌ها بر روی ایمپلنت قرار می‌گیرند و کار به اتمام می‌رسد.

مزایای اوردنچر بر پایه ایمپلنت

از دیگر نکات ایمپلنت دندان این است که به طور کل افرادی که از دندان مصنوعی به شکل سنتی استفاده می‌کنند مشکلات بسیاری برای جویدن و هضم غذا دارند. با توجه به اینکه هنگام جویدن دندان مصنوعی اذیت کننده است در نتیجه فرد غذا را نجویده می‌بلعد و در نهایت مشکلات معده برای هضم غذا پیدا می‌کند زیرا غذا را به صورت نجویده بلعیده می‌شود.

یکی از نکات ایمپلنت دندان و مزایای اوردنچر این است که پایه ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و در نتیجه فک همان حالت ریشه دندان را اجرا می‌کند و سعی در رشد و محکم نگه داشتن پایه دارد. در صورتی که در دندان مصنوعی سنتی هیچ چیزی داخل استخوان فک نیست پس استخوان رشد نمی‌کند و حالت تحلیل رفتگی استخوان فک ایجاد می‌شود.

با توجه به این که اوردنچر در جای خود ثابت است فرد می‌تواند به راحتی صحبت کند و غذا بخورد در صورتی که در دندان مصنوعی سنتی فرد دچار مشکل در تکلم می‌شود و همچنین ممکن است هنگام غذا خوردن مشکل داشته باشد و حتی بافت لثه نیز در اثر سایش زخم شود.

از دیگر نکات ایمپلنت دندان این است که طول عمر اوردنچر بسیار بیشتر از دندان مصنوعی است زیر دارای پایه‌های تیتانیومی است و این موضوع می‌تواند ثبات و طول عمر دندان‌ها را تضمین نماید.

معایب اوردنچر بر پایه ایمپلنت

یکی از معایب آن هزینه نسبتا بالا است که در مقایسه با دندان مصنوعی سنتی هزینه بیشتری را باید پرداخت نمود زیرا مراحل کار مانند ایمپلنت دندان می‌باشد و هم کار بیشتری را برای پزشک به همراه دارد و هم متریال بیشتری استفاده می‌شود.

یکی دیگر از معایب این است که نمی‌توان آن را مانند دندان مصنوعی سنتی از دهان خارج نمود این موضوع شاید برای افرادی که در گذشته از دندان مصنوعی سنتی استفاده می‌کردند یک عیب به حساب بیاد و چندان با این موضوع راحت نباشند.

در رعایت نکات ایمپلنت دندان دقت نمایید. با انجام اوردنچر نیاز است که هر 6ماه و یا یکسال توسط پزشک تخصص ویزیت شوید و یکسری کارهای ترمیمی را بر روی دندان‌های شما انجام شود. خصوصا که یک جز از این دندان‌ها شکسته شده باشد نیاز به ترمیم و جایگزینی دارند تا دیگر دندان‌ها دچار مشکل و آسیب نشوند.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت

از دیگر نکات ایمپلنت این است که هر کاشت دندان نیاز به ابزار مختلف دارد و همچنین قسمت‌های مختلفی را نیز شامل می‌شود که دارای فیکسچر، آباتمنت و روکش دندان می‌باشند.

قسمت داخلی ایمپلنت یا فیکسچر

که قسمت داخلی است و در واقع به استخوان فک اتصال پیدا می‌کند همان پایه است و از جنس تیتانیوم می‌باشد.

قسمت خارجی ایپملنت با آباتمنت

از دگیر نکات ایمپلنت دندان است که در واقع جزئی از مراحل کاشت دندان می‌باشد و بین پایه و تاج دندان قرار می‌گیرد.

مینی ایمپلنت

مینی ایمپلنت یک نوع ایمپلنت موقت است برای افرادی که کل دهان را جراحی کرده‌اند و دندانی ندارند و باید چند ماه صبر کنند تا بتوانند کارهای کاشت دندان را انجام دهند. در این جا از مینی ایمپلنت استفاده می‌شود تا فضای فک خالی نماند و همچنان زیبایی ظاهری فرد حفظ شود.

تیتانیوم ها


تیتانیوم‌ها جزئی مهم هستند که در ریشه دندان و در استحکام آن تاثیر بسیاری دارند و از تاثیرگذارترین نکات ایمپلنت دندان هستند. دارای 4 گرید می‌باشند که هر چه از گرید یک به سمت گرید چهار می‌رویم میزان خلوص تیتانیوم بیشتر می‌شود در نتیجه استحکام و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد شد. میزان خلوص بالا نشان از این دارد که تیتانیوم با سایر فلزات و مواد دیگر ترکیب نشده و به صورت خالص به کار رفته است. تیتانیوم سوئیس بهترین است و در مقابل برای چین و روسیه دارای کیفیت پایینی می‌باشد و خلوص بالایی ندارند.

روکش دندان ها

روکش‌ها از مهمترین نکات ایمپلنت دندان هستند که به صورت فلزی، چینی و ترکیبی از فلزی و چینی ساخته می‌شوند. روکش فلزی بهتر است برای دندان‌های عقب مورد استفاده قرار گیرد زیرا مقاومت بالایی دارد و معمولا از جنس آلیاژهای فلزی می‌باشد. روکش چینی برای دندان‌های جلو که در دید هستند، استفاده می‌شوند زیرا جنبه زیبایی هم دارند. اما بسیار شکننده می‌باشند و تحمل فشار بالا را ندارند.

در نهایت روکش ترکیبی که هم می‌تواند دارای استحکام بالایی باشد و هم اینکه مانند رنگ و شکل طبیعی دندان است. قسمت مرکزی آن فلزی است و بیرونی از چینی، پس هم مقاومت بالایی دارد و هم اینکه دارای ظاهری زیبا و طبیعی می‌باشد.

دستگاه شستشوی دندان ایمپلنت


از جمله نکات ایمپلنت دندان همان طور که در بالا هم اشاره شد نظافت و بهداشت و نگهداری از آن می‌باشد. برای این کار می‌توانید از یک دستگاه مخصوص که واتر جت نام دارد استفاده نمایید. واتر جت دارای نازل مخصوص است که می‌تواند آب را با فشار بر روی دندان‌های شما هدایت نماید. خصوصا فضای میان دندان‌ها و خط بین لثه و دندان که معمولا با مسواک به خوبی تمیز نمی‌شوند. اما با فشار آب به سادگی در عرض چندان ثانیه تمام جرم‌ها تمیز شده و دیگر خبری از تجمع باکتری و مشکلات دیگر نخواهد بود.
به طور معمول تجمع باکتری و جرم‌های دندانی می‌تواند باعث بروز بیماری لثه شود در این حالت لثه شل و ملتهب می‌شود. در اینجاست که ممکن است ایمپلنت شما را لق کند. پس استفاده از واتر جت می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری نماید. این دستگاه برای مصارف خانگی طراحی و ساخته شده است و نحوه کار با آن بسیار ساده است.


عمر ایمپلنت دندان چند سال است؟


به طور معمول گفته می‌شود طول عمر ایمپلنت‌ها چیزی حدود 15 تا 20 سال است. اما از جمله نکات ایمپلنت دندان این است که شما بتوانید نگهداری خوبی از آن داشته و بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید. همچنین مشکلات زمینه‌ای و عدم وجود مشکلات در بافت لثه و استخوان فک می‌تواند طول عمر ایمپلنت شما را افزایش دهد تا بتوانید حتی استفاده‌ای طولانی تر از مدت زمان مشخص شده داشته باشید. کلینیک یونیک اسمایل برای شما مشاوره‌های دوره‌ای و همچنین ویزیت‌هایی را مشخص می‌نماید که بتوانید به وضعیت دندان‌های خود رسیدگی نمایید تا طول عمر ایمپلنت‌های شما بیشتر شود.


تعرفه ایمپلنت 1400

یکی دیگر از نکات ایمپلنت دندان بدون شک بحث قیمت و هزینه آن می‌باشد. قیمت ایمپلنت ها شامل گستره وسیعی می‌شود. زیرا توجه به اینکه نوع ایمپلنت شما به چه صورت است و از چه متریالی برای ساخت آن استفاده شده و همچنین کشور سازنده آن کجاست تمامی این موارد می‌تواند بر قیمت نهایی و هزینه ایمپلنت تاثیرگذار باشد.

برای اینکه از هزینه متوسط ایمپلنت دندان آگاه شوید، بهتر است که به کلینیک دندان پزشکی مورد نظر خود مراجعه کنید تا معاینه شوید. شرایط ویژه ای وجود دارند که هزینه ایمپلنت دندان را کاهش یا افزایش می دهند. دندان پزشک شما ، با توجه به شرایط دهان و دندان و استخوان فک و … هزینه مشخص شده ایمپلنت دندان و کاشت را برای شما بیمار عزیز مشخص می‌کند.


درباره ایمپلنت بیشتر بدانید


ایمپلنت‌ها برای جایگزین کردن دندان‌هایی که افتاده‌اند، کاربرد دارند که به آن کاشت دندان هم گفته می‌شود. از جمله نکات ایمپلنت دندان این است که نیاز به نگهداری دارند تا طول عمر بالایی داشته باشند. دارای چندین نوع مختلف می‌باشند که با توجه به صلاحدید پزشک انتخاب می‌شوند. همچنین ممکن است متریال‌های مختلفی را برای ساخت پایه و تاج آن به کار برود.

میانگین زمانی که برای کاشت ایمپلنت و رسیدن به نتیجه نهایی باید در نظر داشت چیزی حدود 3 تا 5 ماه می‌باشد. اما اگر فردی بخواهد در زمان کمتری کار را انجام دهد، می‌تواند از ایمپلنت فوری استفاده نماید .همچنین افرادی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، می‌توانند از اوردنچر بر پایه ایمپلنت استفاده نمایند تا استحکام و دوام بالایی برای آن‌ها داشته باشد.

یک پاسخ

 1. من در این مرکز ایمپلنت انجام دادم. واقعا از کار و طرز برخورشون راضی بودم. خیلی خوب بهم مراحل رو توضیح دادن و تفاوت بین مارک های مختلف ایمپلنت رو بهم توضیح دادن. خودم انتخاب کردم از ایمپلنت سوییسی برام استفاده کنن درحالیکه ایمپلنت کره ای خوب هم داشتن که مقرون به صرفه تر بودولی خواستم یه کار عمری برام انجام بشه

  در ضمن جراح شون هم خیلی خوش اخلاق هست 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود