قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند جنس ایمپلنت، کشور سازنده و مرکز دندانپزشکی ایمپلنت بستگی دارد.

افراد ممکن است یک یا بخشی از دندان‌های خود را از دست بدهند و به درمان‌های متفاوتی مانند ایمپلنت نیاز داشته باشند. ایمپلنت دندان پایه‌ای فلزی از جنس تیتانیوم و سرامیکی است که به صورت میله باریکی در فک، بجای ریشه قرار گرفته می‌شود. اگر از ایمپلنت‌ها پس از قرارگیری در فک بصورت کامل و درست مراقبت کنید، این روش کاشت بسیار ماندگار خواهد بود.

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت

با توجه به نوسانات قیمت در بازار هر ساله بر تعرفه‌های ایمپلنت دندان افزوده می‌شود. قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401  نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. علاوه براین عوامل متعدد دیگری در هزینه‌های ایمپلنت دندان تاثیرگذار هستند.

جنس روکش

نوع مواد اولیه به کار رفته در ساخت روکش، تاثیر مستقیمی در قیمت‌‌ دارد. جنس روکش یا تاج دندانی از انواع مختلفی مانند سرامیکی و ترکیبی از فلز و سرامیک است. روکش‌هایی که ترکیبی از فلز و سرامیک هستند با وجود دوام بسیار بالا نسبت به روکش‌های تمام سرامیک، زیبایی کمتری دارند.

تعداد ایمپلنت های دندانی

تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز نیز یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت کامل محسوب می‌شود. اگر فرد یک دندان از دست‌رفته داشته باشد، یک ایمپلنت ساده و تک دندانی کافی است؛ طبیعتا به کار بردن چندین ایمپلنت باعث بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود.

برند پایه

شرکت‌های مختلف، پایه ایمپلنت را با کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌کنند. اگرچه پایه‌ها معمولا از جنس تیتانیوم هستند. اما کیفیت، دقت و ظرافت ساخت آن‌ها با هم متفاوت است؛ همین مساله بر قیمت نهایی، تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. برندهای معتبر و شناخته‌شده ایمپلنت در درمان بسیار تاثیرگذار هستند. برای مثال، کشورهایی مانند کره، آلمان، سوئیس، آمریکا و سوئد حرفه‌ای‌ترین و بهترین برندهای ایمپلنت را تولید می‌کنند.

نوع جراحی مورد نیاز

نوع جراحی مورد نیاز بر تعرفه قیمت ایمپلنت دندان موثر است. شرایط دهان و دندان بیماران با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. پس از معاینه، پزشک متخصص به شما در خصوص پیوند استخوان، لیفت لثه یا جراحی‌های دیگر نظر می‌دهد.

هنگامی که افراد دندان‌های خود را از دست می‌دهند، استخوان آن ناحیه به آرامی تحلیل می‌رود. در موارد شدید، این وضعیت باعث بی‌ثباتی شده و منجر به از دست دادن دندان اضافی می‌شود. تراکم استخوان کافی برای حمایت از فرآیند ایمپلنت باید وجود داشته باشد.

تخصص دندانپزشک

 تجربه و تخصص دندانپزشک در انجام پروسه ایمپلنت نقش به سزایی دارد. تعرفه متخصصانی که تجربه و مهارت بالایی در کاشت ایمپلنت دارند، نسبت به دندانپزشکان تازه‌کار بالاتر است.

تفاوت لمینت و ایمپلنت

مزایای ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت‌های دندان از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند. یکی از مواردی که رابطه مستقیمی با طول عمر و ماندگاری ایمپلنت دارد، هزینه کاشت دندان است. طبیعتا استفاده از برندهای مطرح نقش مهمی در این زمینه می‌گذارد. زیرا کیفیت قطعه استفاده شده در ایمپلنت دندان بسیار مهم شناخته می‌شود.

کاشت ایمپلنت یکی از بهترین روش‌های درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته است. این روش به دلیل مزایای بسیار، توانسته افراد بسیاری را به سمت خود جذب کند:

·            شباهت ظاهری و  داشتن عملکردی مشابه با دندان‌های طبیعی

·            دارای طول عمر بسیار

·            امکان وجود تعویض

·            باعث زیبایی و اصلاح طرح لبخند

·            جلوگیری از آسیب به سایر دندان‌های مجاور

در مورد مزایا و معایب لمینت بخوانید.

مراحل ایمپلنت دندان

  قیمت ایمپلنت دندان در تهران تا حدودی به مهارت دندانپزشک بستگی دارد. جراحی ایمپلنت دندان در چندین مرحله جداگانه صورت می‌پذیرد:

1. در مرحله اول دندانپزشک اقداماتی برای بی حس شدن فک بیمار انجام می‌دهد.

2. بعد از بی‌حس شدن بر روی لثه بیمار شکافی برای دسترسی به استخوان فک ایجاد می‌شود.

3. سوراخی در استخوان فک ایجاد شده و ایمپلنت در آن تعبیه می‌گردد.

4. عکس‌برداری و استفاده از نتایج رادیولوژی که به پزشک در تشخیص جای‌گیری صحیح ایمپلنت کمک می‌کند.

5. بخیه زدن لثه شکافته شده و انتظار برای استخوان‌سازی شروع می‌گردد.

6. بعد از گذشت چندین ماه دوباره شکافی توسط دندان‌پزشک در لثه ایجاد شده و امکان دسترسی به ایمپلنت را برای ادامه درمان فراهم می‌آورد.

7. پیچ موجود بر روی ایمپلنت برداشته شده و سپس پوشش فلزی گذاشته می‌شود.

8. حال زمان آن رسیده است که دوره  درمانی با روش صحیح طی شود.

9. بعد از گذشت دو الی سه هفته از مرحله قبلی فرایند جایگزین‌سازی با استفاده از پروتز یا روکش دندان تمام می‌شود.

قیمت ایمپلنت فوری

برخی از افراد به دنبال قیمت ایمپلنت فوری دندان هستند؛ زیرا این نوع ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان کاشته می‌شود. هرچند که این عمل همیشه امکان‌پذیر نیست؛ اما مزایای زیادی دارد. در این روش بلافاصله در ناحیه بی‌دندانی، پایه‌های ایمپلنت قرار گرفته می‌شوند؛ لذا ایمپلنت فوری جلوی تحلیل استخوان را می‌گیرد.

ایمپلنت فوری اگر شرایط فضای بی‌دندانی اجازه دهد، بهترین گزینه برای جایگزینی دندان‌ها به شمار می‌رود. اگر شما قصد گذاشتن ایمپلنت فوری دارید ،باید به فاکتورهای تعیین‌کننده امکان این عمل توجه داشته باشید:

·            قطر ریشه دندان

·            تعداد ریشه های دندان

·            وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه

·            نزدیکی به سینوس و یا عصب

قیمت ایمپلنت دندان دیجیتال

تعرفه ایمپلنت دندان 1401 بسیار مناسب است. ایمپلنت دیجیتال یکی از جدیدترین شیوه‌های کاشت دندان محسوب می‌شود. در این روش ریسک عمل جراحی با استفاده از اسکن سه بعدی از دهان و دندان به صفر می‌رسد.

اسکن سه بعدی دید خوبی از دندان‌ها و رشته‌های عصبی به دندانپزشکان می‌دهد و باعث می‌شود که عمل جراحی با کمترین آسیب به بافت لثه به اتمام برسد. کاشت دندان به روش ایمپلنت دیجیتال به دلیل برش و خون‌ریزی کمتر علاوه بر تسریع در روند بهبودی فرد، باعث بالا رفتن درصد موفقیت هم می‌شود.

به علت استفاده از تجهیزات و امکانات به روز در این روش، قیمت ایمپلنت دیجیتال دندان در مقابل روش معمولی ایمپلنت بیشتر است.

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. زمانی‌که شما دندان‌های خود را ایمپلنت می‌کنید، با این کار جانی دوباره به دندان‌های خود می‌دهید.

در واقع ایمپلنت دندان روشی است که از آن برای جانشینی دندان پوسیده و کشیده شده انجام می‌شود. در صورتی که بخواهید تمام دندان‌های خود را به روش ایمپلنت جایگزین کنید، در فک بالا به هشت تا شش دندان و در فک پایین به شش تا چهار دندان نیاز دارید. ایمپلنت‌ها طرح لبخند را به شرطی که بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید، بسیار بهبود می‌بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود