لمینت اسنپ آن اسمایل حامی لبخندی زیبا

روزانه انسان‌های زیادی برای اصلاح لبخند خود به مطب دندانپزشکان مراجعه می‌کنند. روش‌های درمان دائمی برای داشتن یک لبخند زیبا شامل هزینه‌های کلان و تعداد جلسات زیاد می‌شود.

لمینت‌های متحرک از تکنولوژی‌های جدید در حوزه زیبایی دندان هستند. با استفاده از اسنپ آن اسمایل(snap on smile) بدون هیچ‌گونه درد و بی‌حسی، عیوب ظاهری دندان‌های خود را بپوشانید.

ساخت لمینت اسنپ آن اسمایل در کمتر از یک ماه توسط آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود. اسنپ آن اسمایل برای مدتی کوتاه و موقت، بدون هزینه‌های گزاف، لبخندی زیبا به شما هدیه می‌دهد.

همچنین بخوانید:

لمینت متحرک اسنپ آن اسمایل چیست؟

اسنپ آن اسمایل نوعی پروتز زیبایی است که مدت‌زمان محدودی افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. لمینت snap on smile  فرصت لذت از لبخند زیبا را برای کسانی که شرایط درمان دائمی را ندارند، فراهم می‌کند.

در این روش موقتی، پلاک بر روی مینای دندان قرار می‌گیرد از مرز لثه‌ها فراتر نمی‌رود.

لمینت‌های اسنپ آن اسمایل می‌توانند برخی از مشکلات ظاهری دندان‌ها را بپوشانند؛ از این مشکلات می‌توان به زردی دندان‌ها، فاصله میان آن‌ها، عدم تقارن و شکستی اشاره کرد.

مواد سازنده لمینت اسنپ آن اسمایل

جنس لمینت‌های اسنپ آن اسمایل از استیل رزین کریستالیزه شده است. این ماده در ساخت کابین‌های هواپیما استفاده می‌شود. با توجه به ویژگی‌های خاص آن و مقاومت بالا می‌توان لایه‌های با ضخامت کم از این ماده را درست کرد که در ساخت اسنپ آن اسمایل به کار می‌رود.

مراقب‌های لازم لمینت متحرک اسنپ آن اسمایل

لمینت اسنپ آن اسمایل همانند هر روش اصلاحی دیگر به مراقبت نیاز دارد. با رعایت اصول مناسب نگهداری این نوع لمینت‌ها تا 5 سال قابل استفاده هستند.

تمیز کردن اسنپ آن اسمایل

پس از استفاده اسنپ آن اسمایل آن را با آب و صابون مایع به وسیله یک مسواک نرم بشویید. استفاده از خمیردندان به علت وجود ذرات ساینده و خش افتادن بر روی لمینت‌ها توصیه نمی‌شود.

شست ‌و شوی لمینت متحرک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به علت متحرک بودن این نوع لمینت، از چسب برای اتصال آن به مینای دندان استفاده نمی‌شود؛ بنابراین میکروب‌ها و ذرات غذا در فاصلهٔ بین دندان و لمینت قرار می‌گیرند و خطر پوسیدگی را بیشتر می‌کنند.

مصرف غذایی به همراه لمینت snap on smile

دندان اسنپ آن اسمایل مانعی برای نوشیدن ایجاد نمی‌کند. اما برای عمر بیشتر آن بهتر است که هنگام استفاده از لمینت از مصرف مایعات رنگی مانند قهوه و چای خودداری کنید. همچنین از غذاهای چسبناک به علت حرکت دادن لمینت اسنپ آن اسمایل پرهیز کنید. مصرف خوراکی‌های سخت مانند آجیل، قند سفت باعث شکستگی و از کارافتادن لمینت شما می‌شود.

چگونگی ساخت لمینت متحرک اسنپ آن اسمایل

بر خلاف هزینهٔ بالای لمینت‌های دائمی و روند طولانی، مراحل تولید و استفادهٔ لمینت‌های اسنپ آن اسمایل بسیار راحت هستند. فرایند ساخت لمینت اسنپ آن اسمایل شامل مراحل انتخاب مدل، رنگ لمینت، قالب‌گیری و جاسازی نهایی بعد از سه هفته می‌شود. قالب‌گیری می‌تواند توسط دندان‌پزشک یا خودتان انجام شود.

قالب گیری با مراجعه به مطب پزشک

در صورت مراجعه به مطب، دندان‌پزشک با استفاده از ابزار لازم قالب‌گیری دقیقی انجام می‌دهد. این قالب به آزمایشگاه فرستاده و روند ساخت اسنپ آن اسمایل شروع می‌شود. پس از کامل شدن فرایند ساخت، برای استفاده از اسنپ آن اسمایل، کافی است آن را بر روی دندان‌های خود قرار دهید.

قالب گیری بدون مراجعه به مطب پزشک

در صورت مراجعه نکردن به مطب دکتر می‌توانید کیت قالب‌گیری را از آزمایشگاه‌های دندانسازی تهیه کنید. در این روش مرحلهٔ قالب‌گیری توسط خودتان در منزل انجام می‌شود.

مزیت این راه هزینهٔ کمتری نسبت به مراجعه به مطب دندانپزشک دارد اما از معایب آن می‌توان به دقت کمتر و عدم تنظیم مجدد آن اشاره کرد. مراحل قالب‌گیری طرح لبخند متحرک شامل موارد زیر می‌شود:

 • مرحله اول: قالب لمینت اسنپ آن اسمایل را به مدت دو دقیقه در داخل آب جوش قرار دهید تا انعطاف پذیری بیشتری پیدا کند. این نرمی باعث سهولت در قالب‌گیری دندان‌ها می‌شود. پس از نرم شدن قالب بلافاصله آن را بر روی دندان‌های خود قرار ندهید. مدتی صبر کنید تا دمای آن کاهش پیدا کند و سپس آن را بر روی دندان‌ها قرار دهید.
 • مرحله دوم: اسنپ آن اسمایل را بر روی دندان‌های خود جا بزنید و در آینه از درست جا افتادن آنها اطمینان حاصل کنید. با انگشتان خود بر روی قالب ضربه بزنید تا محکم شود. از نبودن مواد بر روی سقف دهان خود اطمینان حاصل کنید تا در تکلم مشکلی ایجاد نکند.
 • مرحله سوم: پس از سرد شدن قالب آن را از روی دندان‌ها بردارید و درون یک لیوان آب یخ بیندازید. پس از سفت شدن قالب رنگ آن به سفید تغییر می‌یابد. برای اطمینان از درستی قالب، دوباره آن را بر روی دندان‌های خود قرار دهید.

تفاوت اسنپ آن اسمایل تقلبی و اصلی

امروزه سودجویان با استفاده از عبارت اسنپ آن اسمایل ارزان، کالا و خدماتی تقلبی به خریداران ارائه می‌دهند. شاید از نظر ظاهری شباهت‌های داشته باشند ولی فقط نسخه اصلی و تهیه شده در مطب دندانپزشکی تمام قابلیت‌ها و ویژگی‌های خوب را دارد.

لمینت تهیه شده در آزمایشگاه‌ها به صورت سفارشی برای دندان‌ها و فک شما آماده می‌شود. بنابراین فشار و یا آسیبی به دندان به خاطر بزرگ یا کوچک بودن وارد نمی‌کند.

خمیر لمینت اسنپ آن اسمایل‌ تقلبی با نوشیدن مایعات و خوراکی داغ از حالت سفت خارج می‌شود. لمینت‌های ساخته شده در لابراتوارها کاملاً اندازهٔ دندان‌های شما ساخته می‌شوند و در اثر گرما و سرما هیچ گونه تغییری نخواهند داشت.

معایب و مزایای لمینت snap on smile

همانند هر روش اصلاحی دیگر، اسنپ آن اسمایل هم معایب و مزایای مخصوص به خود را دارد.

از مزایا لمینت اسنپ آن اسمایل می‌توان موارد زیر رو نام برد:

 • قیمت پایین
 • بدون درد و نیاز به بی حسی و بیهوشی
 • اصلاح سریع نسبت به روش‌های دیگر
 • زیبایی بیشتر نسبت به دندانهای مصنوعی
 • استفادهٔ راحت
 • جایگزین مناسب برای کسانی که شرایط دریافت ایمپلنت ندارند
 • افزایش اعتماد به نفس
 • عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان
 • پر کردن جای خالی دندان کشیده شده

 از معایب لمینت‌ اسنپ آن اسمایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عادت نداشتن زبان به اسنپ آن اسمایل و میزان کم تداخل در تکلم
 • گیر کردن مواد غذایی در زیر یا اطراف اسنپ آن اسمایل
 • آسیب زدن خمیردندان به روکش اسنپ آن اسمایل
 • شکستن پلاک اسنپ آن اسمایل در صورت استفاده ناردست
 • عادت نداشتن به وجود جسم خارجی در دهان

چه کسانی نمی‌توانند از اسنپ آن اسمایل استفاده کنند؟

همه افراد نمی‌توانند از لمینت متحرک snap on smile  استفاده کنند. دارابودن بعضی شرایط مانع استفاده این لمینت می‌شود. در صورت وجود هر کدام از موارد زیر تا بر طرف نکردن این مشکلات از لمینت اسنپ آن اسمایل استفاده نکنید.

 • پهن بودن قسمت انتهایی دندان‌ها
 • وجود هرگونه بیماری لثه ای یا دندان لق
 • دندان افتاده‌های زیاد
 • جلو بودن فک پایین
 • کسانی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند
 • وجود پوسیدگی در دندان‌ها

سوالات پرتکرار هنگام استفاده از لمینت اسنپ آن اسمایل

اکثر متقاضیان لمینت متحرک به علت تشابه اسمی و یا نداشتن اطلاعات کافی دچار سردرگمی‌های مختلف می‌شوند. در این بخش سعی کردیم پاسخ برخی از این سوالات اطلاعات شما را فراهم کنیم.

ماندگاری رنگ اسنپ آن اسمایل

با رعایت موارد ذکر شده و مصرف نکردن مواد خورنده، چسبناک یا مایعات رنگی ماندگاری رنگ لمینت شما بیشتر می‌شود و دیرتر از حالت طبیعی خود خارج می‌شود. رزین استفاده شده در ساخت این نوع لمینت‌های متحرک اسنپ آن اسمایل مقاومتی زیادی در برابر لکه‌های سیگار، قهوه و چای دارد.

آسیب رساندن لمینت متحرک به دندان‌ها

فرآیند ساخت و استفاده از لمینت اسنپ آن اسمایل کاملاً بدون درد است. برای ساخت این نوع لمینت نیازی به تراشیدن دندان و بی حسی ندارید. همچنین قراردادن اسنپ آن اسمایل بر روی دندان و برداشتن آن نیز کاملاً بدون درد است و نیاز ندارید به مطب دندانپزشک مراجعه کنید.

سفارش آنلاین اسنپ آن اسمایل

سفارش لمینت‌های اسنپ آن اسمایل از پیش ساخته و به صورت آنلاین کار درستی نیست. این لمینت‌ها باید توسط دندانپزشک ماهر قالبگیری و توسط لابراتوارها ساخته شوند. لمینت پیش‌ساخته از روی دندانهای شما ساخته نشده است و استفاده طولانی‌مدت آن باعث ایجاد مشکلات متعددی مانند ساییدگی و فشار به دندان‌ها می‌شود.

استفادهٔ روزانه لمینت متحرک

در صورت تهیه لمینت مخصوص به دندانهای خودتان استفاده روزانه از آنها ایرادی ندارد. توصیه اکثرا پزشکان این است که قبل از خواب لمینت متحرک دندان را برداشته و تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن لمینت متحرک

برای تمیز کردن لمینت اسنپ آن اسمایل، با استفاده از دو دست آن را به آرامی از دندان‌ها جدا کنید. پس از شست ‌و شوی مناسب با مسواک نرم و آبکشی از ژل ضدباکتری اسنپ آن اسمایل برای جلوگیری پوسیدگی دندان‌ها و بوی نامطبوع دهان استفاده کنید. لکه‌های قهوه و چای را می‌توانید با پودر تمیزکننده اسنپ آن اسمایل از بین ببرید.

قیمت دندان اسنپ آن اسمایل

تعرفه لمینت متحرک همانند خدمات دیگر دندانپزشکی‌ها بستگی به شرایط و وضعیت مراجعه‌کننده دارد. به همین دلیل مبلغ دقیقی برای این تعرفه ارائه نمی‌شود. قیمت پایین لمینت‌های snap on smile یکی از دلایل جذب مراجعه‌کننده است.

هزینهٔ ساخت لمینت‌ اسنپ آن اسمایل در هر مطب و نسبت به هر فک فرق دارد. از عوامل تاثیرگذار بر هزینه لمینت می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • نوع لمینت
 • تعداد دندان‌هایی که نیاز به لمینت دارند.
 • تحصص دندانپزشک
 • هزینهٔ لابراتور
 • هزینه‌های اضافی
 • موقعیت جغرافیایی

اسنپ آن اسمایل دندان جایگزینی مناسب

لمینت اسنپ آن اسمایل یکی از روش‌های جدید اصلاح لبخند به شمار می‌آید. این لمینت‌های متحرک ساخته شده از رزین کریستالیزه توانایی پوشاندن مشکلات ظاهری مثل زردی دندان، شکستگی، عدم تقارن و ساییدگی را دارند.

با تشخیص شرایط دندان‌های شما توسط دندانپزشک و انتخاب رنگ مناسب در کمتر از یک ماه صاحب یک لبخند زیبا می‌شوید.

از ویژگی‌های مهم لمینت‌های متحرک اسنپ آن اسمایل، برگشت‌پذیر بودن است. به عبارتی هر زمانی که به آن نیاز نداشتید می‌توان آن را از دندان‌ها جدا کنید.

لمینت‌های متحرک نیز همانند دیگر روش‌های اصلاح لبخند مزایا و معایب خود را دارند اما با استفاده اصولی و پرهیز از کارهای مضر تا چند سال می‌توانید از آن استفاده کنید.

بنابراین اگر دنبال جایگزینی مناسب برای لمینت‌های دائمی و پرهزینه هستید؛ لمینت متحرک اسنپ آن اسمایل گزینه مناسبی برای شماست.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود