هر آنچه که لازم است از لمینت سرامیکی بدانید!

روکش‌­های دندانی رویه­‌هایی سفارشی و همرنگ دندان هستند که روی بخش جلویی دندان­ها، توسط دندانپزشک نصب می‌­شوند. هدف از این روکش‌­ها تغییر رنگ، شکل و فرم، ظاهر و اندازه دندان­‌های طبیعی است.

لمینت در دندانپزشکی به عنوان یک عامل زیباساز برای لبخند شما محسوب می‌­شود. لمینت بیشتر روی دندان­های جلویی قرار داده می­شود و معمولا روی دندان­های آسیاب عقب قرار نمی­گیرند.

لمینت­‌های سرامیکی، دندان­‌هایی که اندازه­‌های مختلف دارند یا ترک خورده‌­اند، دندان­‌هایی که رنگ­‌شان تغییر کرده و یا کمی کج هستند را برطرف می­‌کنند.

لازم است بدانید لمینت نمی‌­تواند جایگزین دندان از دست رفته شود.

لمینت دندان یکی از محبوب‌­ترین روش­‌های درمانی و زیبایی برای دستیابی به خط لبخند جذاب به شمار می­‌آید.

لمینت دندان یک شیوه بی ضرر برای استحکام و زیبایی بخشی به دندان‌­های شما است.

در ادامه این مقاله همه اطلاعات مورد نیاز شما درباره لمینت سرامیکی دندان و انواع لمینت و قیمت هر واحد آن را توضیح داده‌­ایم.

لمینت سرامیکی دندان

یکی از روش‌­هایی که دندانپزشکی زیبایی انجام می­‌دهد تغییر ظاهر و شکل دندان­‌ها است.

دندان­‌های همه افراد ممکن است به مرور زمان به دلیل استفاده بیش از حد بعضی از مواد غذایی دچار لکه یا شکستگی شوند؛ بنابراین باید راه حلی علمی برای رسیدن به دندان‌­های زیبا وجود داشته باشد.

لمینت سرامیکی روکش نازکی است که از سرامیک­‌های مرغوب ساخته می­‌شود. این لمینت­‌های دندانی بر اساس استاندارد شخصی و به طور خاص برای هر فرد ساخته می­‌شوند.

در واقع در مرحله اول قالب دندان به لابراتوارهای دندانپزشکی فرستاده می­‌شود.

برای استفاده ابتدا باید آن‌­ها را در کوره مخصوص با دمای 900 درجه سانتی گراد قرار دهند تا خوب پخته شوند و حالت یکنواخت و صیقلی پیدا کنند.

در گام بعدی، باید رنگ مناسب انتخاب شود. این رنگ باید با رنگ دندان فردی که قصد استفاده از ونیر دندان لمینت سرامیکی را دارد، متناسب باشد.

به عنوان متقاضی استفاده از لمینت­‌های سرامیکی، می‌­توانید رنگ لمینت خود را به صورت جداگانه با مشورت دندانپزشک خود انتخاب کنید.

ظاهر لمینت­‌های سرامیکی همان شکلی خواهد شد که باب میل شما و تجربه دندانپزشک باشد.

شما با همفکری دندانپزشک خود، انتخاب کورکورانه‌­ای نخواهید داشت. در واقع دندانپزشکان حرفه­‌ای با به کارگیری سیستم­‌های کامپیوتری قادر هستند طرح لبخند شما را به شکل دیجیتالی ایجاد کنند.

در این صورت شما این فرصت را خواهید داشت که در مورد رنگ و ظاهر لمینت­‌های سرامیکی خود اظهار نظر کنید تا در نهایت طبق سلیقه شخصی خود بتوانید آن­ها را داشته باشید.

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

لمینت سرامیکی که به آن پرسلن ونیر هم می­‌گویند از سرامیک ساخته شده و قطر آن 0.5 میلی متر است.

دندانپزشک، لمینت­‌های سرامیکی را با باند رزینی به دندان‌­ها می­‌چسباند تا عیوبی مانند زردی، شکستگی و کجی دندان­‌ها و…  را برطرف کند.

علاوه بر موارد فوق، لمینت‌­های سرامیکی ماندگاری و طول عمر بیشتری دارند و حداکثر طول عمر آن­ها بین 10 تا 20 سال است. پس از آن، لمینت باید توسط دندانپزشک متخصص شما تعویض شود.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت؟

پاسخ به این سوال بیش از هر چیز به انتخاب شما بستگی دارد. بسیاری از بیماران پس از مراجعه به کلینیک­‌ها برای نصب کامپوزیت­‌های دندان، دچار مشکل می­‌شوند.

متاسفانه برخی به دلیل قیمت پایین‌­تر و یا شرایط خاصی که بعضی دندانپزشکی­‌ها برای جذب مشتری دارند، گرفتار پزشک نادرست می­‌شوند.

این موضوع، تعداد کامپوزیت­‌های ناموفق و افراد ناراضی را افزایش داده است.

بوی بد دهان، دندان­‌های غیرطبیعی بعد از کامپوزیت، استفاده از مواد نامرغوب و نبود ظرافت، از جمله مشکلات ناشی از مهارت ناکافی پزشک می­‌باشد که توسط بیماران گزارش شده است.

همان‌طور که اشاره کردیم اگر در انتخاب پزشک خود دقت نکنید، با مشکلات جدی در دندان و دهان خود مواجه خواهید شد.

پیشنهاد می‌­کنیم حتما برای لمینت دندان خود به متخصص مراجعه کنید. از سپردن دندان‌­های خود به افراد غیر متخصص خودداری کنید، زیرا هزینه نهایی ترمیم پوسیدگی­‌های دندان خیلی بیشتر خواهد بود؛ بنابراین برای انتخاب لمینت سرامیکی حتما به نظر تخصصی پزشک خود گوش بدهید؛ چرا که جزئیات صورت در انتخاب نوع روکش بسیار تاثیرگذار است.

با انتخاب پزشک متخصص و مشاوره با وی در نهایت می‌­توانید از سلامت و زیبایی دندان­‌های خود لذت ببرید.

لمینت سرامیکی از کامپوزیت دندان قوی‌­تر و بادوام‌­تر است. این استحکام شامل رنگ و مقاومت مواد است.

یکی از معایب لمینت نسبت به کامپوزیت، لزوم تراشیدن دندان برای نصب آن است.

لمینت­‌های سرامیکی در آزمایشگاه ساخته شده و سپس به دندان چسبانده می­‌شوند. در حالی که کامپوزیت در مطب دندانپزشکی ساخته و روی دندان مراجع کننده گذاشته می‌­شود.

در نصب کامپوزیت دندان نیازی به تراشیدن دندان نیست. قیمت کامپوزیت حدود یک سوم لمینت­‌های سرامیکی است، اما ماندگاری کمتری نسبت به آن­ها دارد.

میانگین طول عمر لمینت­‌های سرامیکی ده سال و کامپوزیت، چهار تا پنج سال است که با مراقبت صحیح و اصولی، هر کدام می‌­توانند عمر بیشتری داشته باشند.

ضخامت روکش‌­های سرامیکی می‌­توانند از 0.2 تا 1 میلی متر متغیر باشند.

شرایط چرخش و ظاهر دندان­‌ها می­‌توانند در ضخامت روکش­‌ها بسیار موثر واقع شوند. این نکته را به عنوان مزیت لمینت­‌های سرامیکی نسبت به روکش­‌های کامپوزیتی یا کامپوزیت دندان در نظر بگیرید.

انواع لمینت سرامیکی

شما می‌­توانید با توجه به دندان­‌ها و سلیقه شخصی خود، لمینتی را انتخاب کنید که زیبایی، استحکام و درخشندگی مورد نظر شما را داشته باشد و نیازهای شما را برطرف کند.

در ادامه برای کمک به تصمیم گیری شما به تحلیل و بررسی انواع لمینت سرامیکی پرداخته‌­ایم.

لمینت سرامیکی سيستم ایمكس

ترکیب پایه لمینت سرامیکی سیستم E-Max از لیتیوم دی سیلیکات به روش ریختگی است یعنی ابتدا روی قالب گچی بیمار الگوی مومی زده می‌­شود.

در مرحله بعدی، این الگوی مومی ذوب و مولد می­‌شود. لیتیوم دی سیلیکات مذاب وارد مولد می­‌شود و شکل یک قالب و الگو را به خود می‌­گیرد. این سیستم از نظر زیبایی، رنگ و شفافیت بهتر از سیستم‌های زیرکونیا و کاد کام بهتر عمل کرده اما از استحکام کمتری نسبت به آن­ها برخوردار است.

لمینت سرامیکی زیرکونیا

لمینت سرامیکی سیستم زیرکونیا پایه‌­ای از جنس اکسید زیرکونیوم دارد که روی قالب گچی تهیه شده از دهان بیمار ساخته می­‌شود.

در مرحله بعدی به صورت لایه لایه با خمیر چینی روی این پایه، شکل دندان ساخته می­‌شود و سپس در کوره مخصوص می‌­پزد.

مهم‌ترین ویژگی سیستم زیرکونیا استحکام بسیار بالا و مقاومت فوق العاده آن است، اما از نقطه ضعف­‌های این سیستم، می‌­توان به شفافیت کمتر آن اشاره کرد.­

لمینت سرامیکی سيستم كاد كام

کاد کام یک سیستم سرامیکی برای ساخت لمینت و روکش است که توسط کامپیوتر و با تراش بلوک­‌های سرامیکی ساخته می‌­شود.

با کمک این شیوه می­‌توان در عرض چند ساعت در مطب، روکش یا لمینت سرامیکی تولید کرد. در حقیقت در روش کاد کام پس از اسکن دندان‌­ها، اطلاعات اسکن به کامپیوتر منتقل می­‌شود.

در کامپیوتر لمینت یا روکش مورد نظر به صورت مجازی طراحی و این اطلاعات به دستگاه مخصوص تراش انتقال پیدا می‌­کند و در دستگاه بر روی یک بلوک سرامیکی از پیش انتخاب شده، تراشیده و ساخته می­­‌شود.

مزیت اصلی این سیستم، مدت زمان کوتاه آن است که تمامی مراحل در یک جلسه انجام می­‌شود عیب اصلی آن هم این است که لمینت یا روکش از یک بلوک تک رنگ ساخته می‌­شود و در نتیجه زیبایی و طبیعی بودن آن در مقایسه با سیستم‌­هایی که لایه لایه هستند و از رنگ­‌های مختلف ساخته شده‌­اند، کمتر است.

لمینت سرامیکی سيستم لومينيرز

یکی از سیستم‌های لمینت سرامیکی، لومینیرز هستند. مهم‌­ترین ویژگی این سیستم از لمینت‌­های سرامیکی، نیاز نداشتن به تراش دندان­‌ها است.

زیرا به دلیل استحکام فوق‌العاده‌­ای که دارد می‌­توان آن را در ضخامت­‌های بسیار نازک در حد کنتاکت لنز ساخت.

از جمله عیوب این نوع از لمینت، به هزینه بالای آن می­‌توان اشاره کرد؛ چرا که ساخت شرکت آمریکایی است و قالب گرفته شده از بیمار باید به خارج از کشور ارسال شود تا لمینت مورد نظر را بسازنند.

لمینت سرامیکی سيستم لمینت بريليانس

لمینت­‌های برلیانس نسل جدیدی از لومینیرزها هستند که بسیار با دوام بوده و به دلیل استحکام بالا، می‌­توان آن­ها را بسیار نازک ساخت؛ به همین دلیل بدون نیاز به تراشیدن و بدون ایجاد برآمدگی و برجستگی، روی سطح دندان قرار می‌گیرند.

لمینت سرامیکی سیستم برلیانس از شفافیت و زیبایی بیشتری نسبت به لومينيرز برخوردار است. در حقیقت می­‌توان گفت در حال حاضر بادوام‌­ترین و طبیعی­‌ترین لمینت مورد استفاده لمینت برلیانس است.

قیمت هر واحد لمینت سرامیکی

تمام هزینه‌­ای که برای نصب لمینت­‌های سرامیکی می­‌پردازید تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می­‌گیرد. طبق تعرفه منتشر شده، قیمت هر واحد لمینت سرامیکی دندان در سال 1400، چیزی حدود 3 میلیون تومان است.

بعضی از مهم­‌ترین عوامل موثر بر قیمت لمینت عبارتند از:

 • نوع لمینت

هزینه لمینت دندان برای هر ماده و نوع لمینت دندان (ایمکس، برلیانس، لومینیرز و …) متفاوت است.

 • تعداد دندان­‌هایی که قصد دارید لمینت کنید.

هر چه تعداد آنها بیشتر باشد هزینه آن بیشتر می­‌شود، اما معمولا فقط هشت دندان جلویی روکش می­‌شوند.

 • مدرک و تخصص دندانپزشک

متخصص‌­های زیبایی دندان به طور معمول هزینه­‌های معقولانه‌­تری دریافت می‌­کنند.

 • موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشک مورد نظر

برای مثال استان و شهر و حتی محله­‌ای که مطب در آن واقع شده است به طور مستقیم بر هزینه‌­ای که از شما گرفته می­‌شود، تاثیر می­‌گذارد.

 • هزینه­‌های آزمایشگاه
 • هزینه­‌های مازاد
 • حق‌الزحمه متخصص

لمینت سرامیکی ایمکس

روکش بدون تراش ایمکس از سرامیک شیشه‌­ای لیتیوم دی سیلیکات ساخته شده است و نه تنها طول عمر بسیار طولانی دارد، بلکه نسبت به سایر لمینت­‌های سرامیکی از جذابیت بیشتری برخوردار است.

شفافیت لمینت سرامیکی ایمکس به گونه‌­ای طراحی شده است که ظاهری منحصر به فرد و شبیه به مینای طبیعی دندان دارد.

هیچ کس نمی­‌تواند متوجه آن شود که طرح لبخند شما با روکش سرامیکی اصلاح شده است.

لمینت ایمکس را می‌­توان به طور کامل همرنگ دندان‌­های طبیعی یا روشن­‌تر از آن­‌ها انتخاب کرد. سایه و رنگ لمینت­‌های سرامیکی EMAX مطابق با نظر بیمار و دندانپزشک کاملا سفارشی ساخته می‌­شوند.

ضخامت لمینت ایمکس حدود سه دهم تا چهارده میلی متر است. این نوع لمینت به طور تقریبی مشابه لنز­هایی است که در چشم قرار می‌­گیرند.

تراشیدن مینای دندان برای نصب لمینت ایمکس، به دلیل ضخامت بسیار کم آن، نیاز نیست. لمینت جدید EMAX به دندانپزشک و آزمایشگاه اجازه می‌­دهد تا این روکش دندان فوق العاده نازک را به شیوه‌­ای در آزمایشگاه طراحی و تولید کنند که بتوان از آن­ برای اصلاح طرح لبخند، بدون تراش دندان استفاده کرد.

کاشت لمینت سرامیکیEMAX  نیازی به تزریق ماده بی حس کننده ندارد. روکش‌­های ایمکس را می­‌توان برای پوشاندن دندان­‌های ترک خورده، تغییر رنگ و سفید کردن دندان­‌ها و پوشاندن فاصله بین دندان­‌ها به کار برد.

این نوع لمینت به عنوان جایگزینی برای ارتودنسی نیز استفاده می‌­شود. لمینت ونیر EMAX بهترین انتخاب برای پوشاندن سطح دندان­‌هایی است که پوسیدگی جزئی دارند.

دندانپزشک متخصص تشخیص می‌­دهد که آیا این روش مناسب دندان­‌های شما است یا خیر.

قیمت لمینت سرامیکی دندان

هزینه لمینت سرامیکی دندان یکی از سوالات رایج بیماران و افراد متقاضی است. ابتدا باید اشاره کنیم که هزینه لمینت بیشتر از کامپوزیت است. همچنین تعرفه آن بسته به تخصص یا عمومیت دندانپزشک، نوع سرامیک مصرفی، هزینه آزمایشگاهی که لمینت در آن ساخته می­‌شود و نوع چسب مصرفی، دارای بازه‌­های قیمتی متفاوتی است.

هزینه لمینت به تعداد دندان­‌هایی که قرار است لمینت شود نیز بستگی دارد. برای تعیین این عدد می‌­توانید یک کار بسیار ساده انجام دهید. فقط جلوی آینه لبخند بزنید، دندان­‌هایی که می‌­بینید باید لمینت شوند. تعداد آن­ها را بشمارید و به طور تقریبی قیمت نهایی را برآورد کنید.

قیمت لمینت سرامیکی ایمکس

قیمت لمینت سرامیکی ایمکس به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال، هر چه تعداد روکش‌­های بیشتری برای دندان­‌های خود نیاز داشته باشید، قیمت کلی روکش­‌های شما بیشتر می­‌شود.

میزان پوسیدگی دندان نیز بر این قیمت تاثیر می‌­گذارد. هرچه حجم پوسیدگی دندان شما بیشتر باشد، قیمت این روکش بالاتر خواهد بود. زیرا دندانپزشک برای اعمال این روکش نیاز به انجام ترمیم بیشتری دارد.

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت روکش ایمکس، نوع دندانی است که روکش باید روی آن قرار گیرد.

به عنوان مثال، دندان‌های عقب اندازه کوچک‌تری دارند و کمتر دیده می‌شوند؛ در نتیجه به ظرافت کمتری در ساخت آن‌ها نیاز است و قیمت پایین‌­تری دارند. در عوض دندان­‌های جلویی به دلیل بزرگی سطح جلویی و همچنین ظرافت و زیبایی به کار رفته در آن­ها گران­‌تر خواهند بود.

به طور کلی قیمت روکش دندان ایمکس باید پس از معاینه پزشک تعیین شود و نمی­‌توان قبل از معاینه در مورد قیمت نهایی آن اظهار نظر کرد.

در صورت تمایل به استفاده از این نوع روکش به کلینیک دندانپزشکی معتبر مراجعه کنید تا دندانپزشک متخصص و ماهر پس از معاینه، قیمت نهایی نصب این لمینت را به شما اطلاع دهد.

تخمین قیمت را می­‌توان به زبان ساده تری نیز انجام داد، اما این برآورد باید توسط متخصص انجام شود. لمینت­‌های ایمکس وارداتی هستند.

از آنجایی که ارز دارای نوسانات زیادی است، نمی­‌توان رقم ثابت و قطعی را برای هر واحد آن در نظر گرفت.

لمینت سرامیکی بدون تراش

این روش برای عیوب جزئی دندان بسیار مناسب است. مشکلاتی مانند وجود فاصله بین دندان­‌ها، لب پریدگی و شکستگی را می‌­توان با این شیوه اصلاح کرد. اگر با روش­‌های بلیچینگ و جرم گیری نتیجه نگرفته­‌اید، می­‌توانید از این روش برای اصلاح تغییر رنگ دندان خود استفاده کنید.

این روکش­‌ها با ضخامت کمتر از سه دهم میلی متر طراحی شده­ و بسیار نازک هستند.

این لمینت بدون نیاز به تراش مینا، روی دندان­‌های جلویی نصب می­‌شوند. در حال حاضر لمینت سرامیکی بدون تراش توسط برندهای Lumineers، Durathin و Vivaneers عرضه می­‌شود که از نظر دوام، کیفیت، زیبایی و شفافیت مشابه روکش­‌های استاندارد است. لمینت بدون تراش با ضخامت 0.3 تا 0.5 میلی متر طراحی می­‌شود.

بسیاری از بیماران برای‌شان سوال است که آیا لمینت­‌های سرامیکی بدون تراش را برای دندان‌­های کج نیز می‌­توان استفاده کرد؟

باید بگوییم که پاسخ این سوال به میزان کجی دندان شما بستگی دارد، در صورتی که کجی بیش از حد باشد، نمی‌­توان از لمینت بدون تراش برای رفع این مشکل استفاده کرد؛ چرا که این روش نمی­‌تواند کجی زیاد را بپوشاند. حتما باید به مطب دندانپزشک خود مراجعه کنید تا متخصص، مناسب بودن این روش را برای دندان­‌های شما تشخیص دهد.

همانطور که می­‌دانید، در لمینت استاندارد بخشی از ساختار مینا تراشیده می‌­شود؛ چرا که مینای دندان ترمیم نمی­‌شود و این روش برگشت پذیر نیست. برخی افراد با هدف جلوگیری از آسیب به مینا دندان خود، از لمینت‌­های سرامیکی بدون تراش استفاده می­‌کنند.

تفاوت کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت هر دو برای رفع زردی و بد شکلی دندان‌­ها و طرح لبخند کاربرد دارند. هر دو در رنگ‌های دلخواه متناسب با سلیقه افراد از رنگ دندان گرفته تا روشن و بسیار سفید ساخته می­‌شوند.

معمولا بر روی دندان‌هایی که هنگام لبخند زدن دیده می‌شوند، قرار می‌­گیرند که به طور کلی حدود هشت تا ده دندان در فک بالا و پایین به روکش نیاز خواهند داشت.

در هر دوی این روش­‌های درمانی، در جلسه معاینه ابتدا دندان­‌ها، روابط دندان­‌های بالا و پایین با یکدیگر و روابط فک بالا و پایین مورد بررسی قرار می­‌گیرد.

این بررسی جهت تشخیص قابل انجام بودن این درمان­‌ها برای بیمار مورد نظر انجام می­‌شود.

ممکن است یکی از این روش­‌های درمانی یا هر دو، برای بیمار قابل انجام باشد. گاهی اوقات قبل از لمینت کردن به درمان اولیه (مانند تراز کردن یک یا چند دندان یا همه دندان­‌هایی که در لبخند دیده می­‌شوند و یا لیفت لثه) نیاز است. ممکن است هیچ یک از این درمان­‌ها برای فرد مناسب نباشد و بیمار به ارتودنسی و یا حتی ارتوسرجری نیاز پیدا کند.

کامپوزیت ونیر بهتر است یا لمینت سرامیکی؟!

 • جنس ماده استفاده شده در لمینت‌­های سرامیکی به نسبت ونیر کامپوزیت، مقاوم­‌تر و بهتر است.
 • مدت زمان لازم برای ساخت لمینت سرامیکی حدود سه هفته است، اما ونیر کامپوزیت در یک جلسه هم ساخته می­شود.
 • در نصب لمینت­‌های سرامیکی برخلاف کامپوزیت، تراش و قالب گیری لازم است.
 • ونیر کامپوزیت به پالیش در فواصل یکسال یا بیشتر نیاز دارد. اما لمینت­‌های سرامیکی به پالیش نیاز ندارند.
 • در صورت لب‌پری لمینت، امکان ترمیم وجود ندارد و باید تعویض شود.
 • در صورت لب پری ونیر کامپوزیت امکان ترمیم وجود دارد.
 • لمینت­‌ها زیباتر و طبیعی‌­تر هستند. به همین دلیل محبوبیت بیشتری بین مردم دارند.
 • لمینت­‌های سرامیکی قیمتی گران­تر از ونیر کامپوزیت دندان دارند.
 • نصب ونیرهای کامپوزیت به تراش سطح دندان نیاز ندارد و در دراز مدت برای سلامت دندان بهتر است.
 • ونیرهای کامپوزیت در مطب دندانپزشکی ساخته می‌­شوند و نیازی به آزمایشگاه ندارند. اما لمینت دندان در آزمایشگاه ساخته می‌­شود.
 • ونیرهای کامپوزیت ثبات رنگ کمتری دارند.
 • لمینت دندان مقاومت بالاتری نسبت به ونیر کامپوزیت دارد.
 • لمینت دندان طول عمر بیشتری دارد و حداقل تا ده سال دوام می‌­آورد، ولی ونیرهای کامپوزیت با مراقبت مناسب می‌­توانند تا پنج سال دوام بیاورند.

طول عمر لمینت دندان

مهارت و تخصص دندانپزشک در تعیین طول عمر لمینت سرامیکی بسیار تاثیرگذار است. زیرا در صورتی که دندانپزشک لمینت را به درستی و با اصول روی دندان­‌های شما نصب نکند، ممکن است لمینت جدا یا شکسته شود.

در چنین مواردی دندان شما نیاز به درمان مجدد خواهد داشت. این فرآیند می‌­تواند برای بیمار بسیار آزاردهنده و هزینه‌بر باشد.

به همین دلیل توصیه می­‌کنیم برای جلوگیری از آسیب‌­های بعدی به پزشک مجرب و متخصص مراجعه کنید.

همچنین اگر محیط دهان شما به طور مداوم در معرض تغییرات گرما و سرما قرار گیرد، ممکن است لمینت جدا شود.

در صورتی که از لمینت خود مراقبت و بهداشت را رعایت کنید، لمینت شما بیش از ۱۰ سال هم عمر خواهد کرد.

روکش لمینت سرامیکی

لمینت­‌های سرامیکی روشی زیبا، سریع و ایمن برای اصلاح ایرادات دندان‌­ها هستند.

از این شیوه می­‌توان برای اصلاح دندان­‌های دائمی، کج، نامتناسب یا بدشکل استفاده کرد.

لمینت­‌های سرامیکی از مواد سرامیکی قابل اتصال به ساختار دندان ساخته می­‌شوند و روش اصلی درمانی مورد استفاده در طراحی لبخند می­‌باشد.

استحکام باند بین روکش لمینت سرامیکی و سطح دندان بسیار قوی و مقاوم است. مواد روکش لمینت­‌های سرامیکی که به دندان­‌ها چسبانده می‌­شوند دارای خواص فیزیکی مشابه مینای طبیعی هستند.

اگر اصول بهداشتی را رعایت نکنید لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان به یک اندازه آسیب خواهند دید و دوام­‌شان کم می‌­شود.

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم، به طور کلی لمینت­‌های سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیت­‌ها دارند.

همچنین لمینت‌­های سرامیکی طبیعی‌­تر هستند. برای انتخاب روش درمان و نوع لمینت مناسب دندان‌­های شما، حتما باید به یک دندانپزشک متخصص و مجرب مراجعه کنید تا در آینده با مشکلات جدی مواجه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود