قیمت ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی دندان

دندان‌ها یکی از اصلی‌ترین ارکان زیبایی صورت هستند؛ لذا اگر اتفاقی برای آن‌ها بیفتد و یا پوسیده شوند بخش بزرگی از زیبایی صورت از بین می‌رود. پس دندانپزشکان با روش‌های متفاوتی آسیب‌دیدگی و یا پوسیدگی دندان را برطرف می‌کنند؛ اما فعالیت متخصصان به این حوزه محدود نمی‌شود و روش‌های دیگری را برای زیباسازی دندان‌ها به کار می‌گیرند. ارتودنسی دندان یکی از این روش‌ها است که دندان پزشکان با استفاده از آن دندان‌ها را هم‌سطح، همسو و زیبا خواهند کرد.

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی دندان یکی از مهم‌ترین مواردی است که یک فرد با بررسی آن تصمیم می‌گیرد این درمان را انجام دهد یا خیر. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق در مورد قیمت ارتودنسی در تهران ناهنجاری‌های فک و دندان خود را تحمل می‌کنند. پس با بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارتودنسی دندان خواهید توانست هزینه نهایی مراحل درمان را تخمین بزنید.

انواع ناهنجاری دندانی چه تاثیری بر قیمت ارتودنسی دارد؟

ناهنجاری‌های زیادی مربوط به دهان و دندان وجود دارد که اگر از پیشرفت آن‌ها جلوگیری نشود باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی خواهد شد. در نظر داشته باشید قیمت ارتودنسی دندان ۱۴۰۱ با توجه به نوع ناهنجاری متفاوت است. تشخیص دقیق این ناهنجاری‌ها پس از عکس‌برداری از کل فک و دندان‌ها صورت می‌گیرد.

  • کراس بایت
  • دندان غائب
  • دندان نهفته
  • دندان اضافی

بررسی محدوده قیمت ارتودنسی

قیمت‌های دندان ارتودنسی شده

بر اساس مطالعات اخیر هر چقدر که فک و دندان سالم و مرتب‌تری داشته باشید اعتماد به نفس بیشتری در موقعیت‌های مختلف اجتماعی خواهید داشت؛ زیرا لبخند زیبا تاثیر بسیار زیادی بر نوع نگاه دیگران دارد. به همین علت افرادی که از نامرتبی دندان‌ها و به هم ریختگی آن‌ها رنج می‌برند به مرور زمان اعتماد به نفس خود را برای حضور در موقعیت‌های متفاوت از دست می‌دهند و این موضوع ممکن است منجر به از دست دادن موقعیت‌های اجتماعی ارزشمند فراوانی شود. ارتودنسی یک درمان موثر برای رفع این مشکلات است؛ اما زمانی که افراد از قیمت ارتودنسی دندان مطلع نباشند نمی‌توانند به انجام این درمان روی بیاورند. در نظر داشته باشید عوامل بسیار زیادی بر قیمت ارتودنسی دندان اثر می‌گذارد به همین علت دندانپزشک پس از معاینه و بررسی عکس فک‌ها محدوده قیمت را به بیمار اعلام خواهد کرد.

قیمت انواع ارتودنسی دندان چقدر است؟

در نظر داشته باشید چون ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد، پس بدیهی است که قیمت متفاوتی هم داشته باشد؛ به عنوان مثال قیمت ارتودنسی دندان کودکان با ارتودنسی دندان بزرگسالان متفاوت است. همچنین متریال و جنس استفاده شده در هر ارتودنسی موجب تغییر قیمت نهایی خواهد شد. به علاوه ممکن است وضعیت فک بیمار به گونه‌ای باشد که دندانپزشک مجبور شود از درمان‌های دیگری استفاده کند و همین امر سبب بالا رفتن هزینه ارتودنسی دندان می‌شود.

دندانپزشکان متناسب با هر نوع روشی که برای درمان فک بیمار به کار می‌گیرند قیمتی را به او اعلام می‌کنند؛ مثلا اگر تصمیم بگیرند از ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی یا لینگوال استفاده کنند هر کدام هزینه مختلفی دارد. انواع ارتودنسی به شرح زیر است.

  • ارتودنسی ثابت
  • ارتودنسی ثابت سرامیک
  • ارتودنسی لینگوال
  • ارتودنسی دیمون
  • ارتودنسی نامرئی
  • ارتودنسی متحرک

نگاهی بر مزایا و قیمت ارتودنسی ثابت

برخی افراد تصمیم می‌گیرند که دندان‌های جلویی خود را با استفاده از ارتودنسی ثابت مرتب کنند. البته قیمت ارتودنسی دندان‌های جلو باید توسط خود دندانپزشک به بیمار اعلام شود؛ چرا که وضعیت فک تاثیر بسیار زیادی در هزینه‌ها خواهد داشت. همچنین گاهی اوقات قیمت ارتودنسی دندان فک بالا با قیمت ارتودنسی فک پایین متفاوت است. هرچقدر که ارتودنسی هزینه‌ بر هم باشد، در صورت نیاز می‌بایست هزینه‌ها را تقبل کرد تا ناهنجاری‌های دندانی را از بین برود. مهم‌ترین مزیت ارتودنسی این است که می‌توان هم‌زمان بر روی چند دندان درمان را انجام داد. به علاوه عملکرد مطمئنی دارد و قیمت بسیار مناسبی دارد. همین امر به عموم مردم جامعه اجازه می‌دهد تا درمان دهان و دندان خود را پیگیری کنند.

قیمت ارتودنسی در سال ۱۴۰۱ چگونه است؟

همان طور که اشاره کردیم هزینه ارتودنسی دندان‌ها یکی از مهم‌ترین عواملی است که شخص با توجه به آن درمان خود را پیگیری می‌کنند. یکی از رایج‌ترین عارضه‌های دندانی مربوط به دندان‌های فاصله دار است؛ از این رو افرادی که دندان‌هایشان به این شکل است پیگیر هزینه ارتودنسی دندان فاصله دار هستند.

متاسفانه برخی از مردم به دلیل هزینه بالایی که درمان ارتودنسی و سیم‌کشی دندان‌ها برای آن‌ها می‌تراشد از پیگیری درمان خودداری می‌کنند؛ اما باید در نظر داشته باشید که اگر درمان دندان به موقع انجام شود از عوارض زیادی که ممکن است در آینده گریبان‌گیر شخص شود پیشگیری می‌شود؛ بنابراین دندانپزشکان همواره معتقدند که درمان ارتودنسی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های درمانی خواهد شد.

به عنوان مثال می‌توانید دندان‌هایی که شلوغ و نامرتب هستند را تصور کنید. این دندان‌ها به دلیل گیر کردن غذا در لابه لای آن‌ها سریع پوسیده می‌شوند. قطعاً درمان پوسیدگی‌های متعدد هزینه بیشتری نیاز دارد. از این‌ رو هزینه ارتودنسی دندان هر چقدر که باشد انجام آن به صرفه است.

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟

همانطور که اشاره کردیم حداقل هزینه ارتودنسی با مقدار عارضه دندانی و نوع درمان رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده با قیمت ارتودنسی دندان‌های آسیا یا هزینه ارتودنسی دندان خرگوشی متفاوت است. همچنین مرکزی که برای انجام درمان به آن مراجعه می‌کنید نیز تاثیر بسیار زیادی در قیمت‌های برآورد شده خواهد داشت. به همین دلیل سعی کنید از مراجعه به کلینیک‌های خصوصی خودداری کرده تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود. جالب است بدانید که گاهی اوقات یک مرکز دولتی هزینه ارتودنسی دندان نیش را بسیار پایین تر از مراکز خصوصی اعلام می‌کند.

همچنین بخوانید: ارتودنسی ثابت بهتر است یا متحرک؟

معرفی انواع براکت و تاثیر آن بر قیمت ارتودنسی دندان

تاثیر انواع براکت بر هزینه ارتودنسی دندان

نوع براکت‌هایی که در درمان به کار می‌روند تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمتی که به بیمار اعلام می‌شود دارند. هزینه ارتودنسی دندان ۱۴۰۱ متناسب با هزینه خرید براکت تغییر خواهد کرد. جالب است بدانید که هزینه ارتودنسی مرئی و ثابت که از براکت‌های معمولی و رنگی استفاده می‌کنند معادل یک دهم هزینه ارتودنسی نامرئی فک بالا است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در موادی است که برای انجام کار استفاده می‌شود. فراموش نکنید که براکت‌ها از نظر جنس، طرح و رنگ در قیمت‌های مختلفی دسته بندی خواهند شد. در ادامه ویژگی برخی از براکت‌ها را بر اساس جنس آن‌ها توضیح خواهیم داد.

براکت فلزی

براکت‌های فلزی از جنس استیل ضد زنگ هستند که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و افراد زیادی آن را انتخاب می‌کنند. یکی از دلایل انتخاب این براکت ترکیب دو ویژگی قیمت مقرون به صرفه و ماندگاری آن است. در نظر داشته باشید که براکت‌های فلزی به دندان می‌چسبند و نمی‌توان طول درمان آن‌ها را درآورد. به همین علت در هنگام انتخاب براکت دقت زیادی به خرج دهید.

براکت سرامیکی

جالب است بدانید که شکل براکت‌های ارتودنسی با جنس سرامیکی بر اساس وضعیت فک و دندان‌ها درست می‌شوند. به همین دلیل در  دهان به صورت مخفی قرار می‌گیرند؛ اما چون احتمال شکستن آن‌ها وجود دارد برخی افراد تمایلی به خرید آن ندارند. همچنین قیمت براکت‌ برای ارتودنسی سرامیکی در مقایسه با براکت‌های فلزی بیشتر است؛ بنابراین اگر بخواهید هزینه ارتودنسی دندان کودکان را با براکت فلزی و براکت سرامیکی بسنجید قطعا براکت فلزی را انتخاب خواهید کرد.

براکت لینگوال

این براکت‌ها جزو مخفی‌ترین و نامرئی‌ترین براکت‌های ارتودنسی هستند که دندانپزشکان از آن‌ها استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که براکت لینگوال معمولاً توسط افراد مشهور خریداری می‌شوند. گاهی اوقات بیمه‌ بخشی از هزینه ارتودنسی دندان را تقبل می‌کنند؛ اما به طور کلی بیمه هزینه خرید براکت لینگوال را نمی‌پذیرد. پس هزینه استفاده از این نوع براکت بسیار بالا بوده و افراد با درآمد معمولی نمی‌توانند چنین هزینه‌ای را بپردازند.

نکته مهمی که باید شما از آن اطلاع داشته باشید این است که هزینه براکت‌های فلزی توسط بیمه‌های دندانپزشکی تقبل می‌شوند؛ اما دیگر انواع براکت‌ها که بیشتر بر جنبه زیبایی فرد تمرکز دارند از سمت بیمه مورد پوشش قرار نمی‌گیرند.

هزینه ارتودنسی نامرئی فک بالا چگونه است؟

پیش‌تر نیز اشاره کردیم که عوامل زیادی بر روی قیمت ارتودنسی تاثیر می‌گذارند. پس اگر می‌خواهید فک بالای خود را با استفاده از ارتودنسی نامرئی درمان کنید می‌بایست با یک دندانپزشک مشورت کرده تا قیمت نهایی را به شما اعلام کنند. در نظر داشته باشید که اگر دندان پزشک تشخیص دهد که تنها فک بالا به درمان نیاز دارد، هزینه‌های شما در حدود دو سوم هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین تمام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود