ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی چیست

از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا در حوزه ارتودنسی می توان به ارتودنسی نامرئی (به انگلیسی: invisible orthodontics )  اشاره نمود که با نام اینویزیلاین نیز شناخته می‌شود.

ارتودنسی نامرئی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های بی‌نظیر خود برای افرادی مناسب است که حساسیت بالایی نسبت به ظاهر خود داشته و سعی دارند تا به این طریق از قرارگیری سیم‌ها بر روی دندان‌های خود جلوگیری کنند.

در واقع می‌توان گفت در این نوع ارتودنسی سیمی بر روی دندان‌های شما قرار نمی‌گیرد و این موضوع به عنوان یک مزیت موجب شده است افراد بسیاری در سراسر دنیا راغب به ارتودنسی دندان‌های خود به این شکل باشند.

اهمیت ارتودنسی در زیبایی

همان گونه که می‌دانید ارتودنسی به عنوان یک راهکار درمانی قادر است تا دندان‌ها را مرتب و صاف نموده و ظاهری زیبا را به آن‌ها ببخشد.

همین موارد موجب شده تا امروزه به عنوان خدمات زیبایی دندان شناخته شده و افراد بسیاری را به سمت خود جذب کند.

ساختاری که برای این نوع درمان در نظر گرفته شده است ممکن است بیشتر ما به یاد سیم‌های فلزی بیندازد که ظاهر مناسبی ندارند.

با وجود اینکه ارتودنسی از گذشته تاکنون به عنوان یک راهکار بسیار عالی برای حل مشکلات دندان و فک‌ها شناخته می‌شود اما باز هم هستند افرادی که با قرارگیری سیم‌های ارتودنسی بر روی دندان‌های خود مشکل داشته باشند.

در اینجا این پرسش مطرح می‌گردد که آیا راهکاری نیز برای عدم قرارگیری سیم های دندانی وجود دارد؟

در ادامه این نوشتار ضمن پاسخ به این پرسش به بررسی ویژگی‌های ارتودنسی نامرئی خواهیم پرداخت و از شما می خواهیم تا انتها ما را مهمان نگاه های زیبای خود کنید.

ارتودنسی نامرئی چیست ؟

همان‌گونه که در بخش‌های قبل بیان نمودیم بیشتر افراد به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند از قرارگیری سیم‌های ارتودنسی بر روی دندان‌های خود جلوگیری کنند اما این راهکار چیست؟

ارتودنسی نامرئی به عنوان یک تکنولوژی نوین و پیشرفته در حوزه زیبایی دندان‌ها قادر است این سری مشکلات را برطرف نموده و شرایط بهتری را برای شما رقم بزند.

این نوع ارتودنسی نوعی روش درمانی به شمار می رود که به واسطه آن می‌توان دندان‌ها را ترمیم نموده و تمامی مشکلات فک را نیز برطرف کرد.

در ساختار ارتودنسی نامرئی دستگاه های وابسته بر روی دندان های شما قابل مشاهده نیست و همین موضوع موجب شده است تا این نوع ارتودنسی بتواند به محبوبیت بسیار بالایی دست یابد.

لازم است بدانید دوره درمانی ارتودنسی‌ها طولانی بوده و طی این دوره باید براکت‌های ارتودنسی بر روی دندان‌های شما باقی بمانند.

این براکت‌ها با ظاهر ناخوشایند خود ممکن است هر فردی را دچار مشکل نموده و یا کلافه کنند در چنین شرایطی توصیه ما بهره‌مندی از قابلیت‌ها و مزیت‌های بارز ارتودنسی نامرئی است زیرا با استفاده از آن این براکت دیده نخواهند شد.

این نوع ارتودنسی شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارد که دانستن آن‌ها می تواند شرایط بهتری را برای شما رقم بزند تا با میزان اطلاعات بیشتری فرآیند ارتودنسی نامرئی را انجام دهید.

انواع ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی دارای انواع مختلفی است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

از انواع مختلف ارتودنسی های نامرئی می توان موارد زیر را نام برد.

  1. ارتودنسی نامرئی لینگوال
  2. ارتودنسی نامرئی با براکت های سرامیکی
  3. ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف

ارتودنسی نامرئی لینگوال [ Lingual Braces]

ساختار ارتودنسی نامرئی لینگوال به گونه‌ای است که پنهان بوده و تمامی اجزای لازم همچون براکت ارتودنسی در قسمت پشتی دندان‌های شما قرار می‌گیرند.

ارتودنسی لینگوال

در واقع می‌توان گفت شما هیچ‌گونه جزئی از این نوع ارتودنسی‌ها را در قسمت جلویی دندا‌ن‌های خود مشاهده نخواهید نمود و این از مزیت‌های بارز ارتودنسی لینگوال به شمار می‌رود.

این نوع ارتودنسی را با عنوان ارتودنسی مخفی نیز می شناسند که امروزه طرفداران بسیاری داشته و افراد بسیاری راغب به ترمیم دندان‌های خود به این شیوه هستند.

ارتودنسی نامرئی با براکت های سرامیکی [ Clear Braces ]

هرگونه ساختاری که برای ارتودنسی‌های معمولی مشاهده می‌کنید را می توان در ارتودنسی با براکت‌های سرامیکی نیز مشاهده نمود.

تفاوتی که این نوع ارتودنسی ها با نمونه‌های ثابت دارند در بی‌رنگ بودن براکت‌ها است که اهمیت بسیار بالایی دارد.

شما با بهره‌گیری از مزیت‌های این نوع ارتودنسی نیز می‌توانید بهترین‌ها را برای خود رقم بزنید.

ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف [ Clear Aligners ]

در این نوع از ارتودنسی نامرئی قالب‌های خاصی براساس دندان‌های شما ساخته می شوند که با قابلیت‌های بی‌نظیر خود می‌توانند هر آنچه را که از ارتودنسی‌های ثابت انتظار دارید را برای شما برآورده کنند.

ارتودنسی نامرئی متحرک
ارتودنسی نامرئی متحرک

از مهم‌ترین تفاوت‌های این نوع ارتودنسی با ارتودنس‌های ثابت می‌توان به براکت‌‌های متحرک آن اشاره نمود به گونه‌ای که از آن با نام ارتودنسی متحرک نامرئی نیز یاد می شود.

شما هر زمان که بخواهید می‌توانید این براکت‌ها را از روی دندان خود برداشته و مجددا آن‌ها را بر روی دندان‌های خود قرار دهید.

ارتودنسی نامرئی

این نوع ارتودنسی‌ها مزیت‌های بی شماری برای شما به همراه دارند اما باید در تعداد خارج نمودن ارتودنسی‌ها دقت عمل لازم را به کار گیرید چرا که تعداد مجاز برای این امر در روز نهایتا 4 بار است.

درآوردن ارتودنسی متحرک شفاف
خارج نمون ارتودنسی شفاف

شما با استفاده از این نوع ارتودنسی‌ها می توانید هر زمان که غذا می‌خورید یا مسواک می‌زنید براکت‌ها را از دهان خود خارج نموده و از این نعمت نهایت لذت را ببرید.

ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف
ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف

قیمت ارتودنسی نامرئی دندان

در راستای قیمت ارتودنسی نامرئی نمی‌توان نظر قطعی داد چرا که این امر براساس مجموعه فاکتورهای مهمی قابل تغییر بوده و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است.

از مهم‌ترین عامل‌های اثرگذار در این زمینه می‌توان به پیچیدگی طرح درمان و نوع ارتودنسی اشاره نمود که اهمیت بسیار بالایی دارند و حتی می‌توانند طول دوره درمانی شما را نیز تغییر دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود