لمینت دندان سفید

انتخاب رنگ سفید لمینت دندان

لمینت دندان سفید به ویژه سبک سرامیکی، از روش‌های پرطرفدار جهت اصلاح لبخند با لمینت دندان است. در این میان یکی از دغدغه‌های همیشگی متقاضیان انجام لمینت، انتخاب رنگ آن است. همان طور که می‌دانید دندان‌ها در انواع متفاوت از نظر جنس و رنگ وجود دارند که در هنگام لمینت کردن نیز اهمیت بالایی پیدا می‌کند. در این مقاله قصد داریم به انواع رنگ‌های لمینت دندان بپردازیم تا به شما در راستای کسب اطلاعات بیشتر و انتخابی صحیح کمک کنیم.

سفیدترین رنگ لمینت دندان A1

لمینت سفید دندان در جهت اصلاح طرح لبخند مورد پسند بعضی از افراد قرار می‌گیرد. سفیدترین رنگ لمینت دندان یا همان رنگ بلیچ لمینت دندان یکی از این موارد است. این رنگ لمینت دندان به عنوان بهترین رنگ برای سلبریتی‌ها با عنوان طرح لبخند هالیوودی شناخته می‌شود. این رنگ لمینت دندان طرفداران بسیار زیادی دارد که در تلویزیون و سینما و رسانه‌های دیگر به وفور دیده می‌شود.

اما نکته قابل توجه در خصوص رنگ لمینت، انتخاب آن بر اساس دندان‌های طبیعی، رنگ پوست و ظاهر افراد خواهد بود که توسط پزشک دندانپزشک و بیمار قابل تشخیص است. از عوامل تاثیرگذار که می‌توان از آن نام برد؛ رنگ چشم و سن بیمار است که پزشک در هنگام انتخاب لمینت دندان سفید به آن‌ها توجه می‌کند و پیشنهادات لازم را به مراجعه کننده می‌دهد. شایان ذکر است که هنگام استفاده از لمینت دندان خیلی سفید، بسیار مهم است که تمام دندان‌های خود را لمینت کنید؛ زیرا اگر یک یا چند دندان خود را با این رنگ لمینت کنید با سایر دندان‌های شما همخوانی نخواهد داشت و جلو خوبی ایجاد نمی‌کند.

رنگ خیلی سفید لمینت دندان

رنگ لمینت سفید A2

رنگ A2 در لمینت، رنگی سفید استخوانی، روشن و طبیعی است که عموما برای کسانی که از روش سفید کننده دندان استفاده نکرده‌اند؛ مناسب است. سایه رنگ A2 لمینت نسبت به A1 روشنایی نسبتا کمتری دارد و طبیعی‌تر دیده می‌شود. سایه رنگ این لمینت بسیار مناسب و خوش رنگ است، به طوری که روی اکثر دندان‌ها طبیعی به نظر می‌رسد. لازم است بدانید رنگ لمینت برای افراد مسن از بین رنگ‌های A3 ،A5  وA4 توسط دندان‌پزشک انتخاب می‌شود. همچنین لازم است بدانید که این رنگ در دندان 70 درصد از مردم به صورت عمومی وجود دارد و می‌توان تغییرات هرچند کوچک را تنها با یک عکس لمینت دندان سفید مشاهده کنید.

رنگ لمینت A3

عموم مردم به طور طبیعی دارای رنگ دندان A3  هستیند. افرادی وجود دارند که به دنبال داشتن دندان‌هایی با یک درجه روشنایی بیشتر هستند؛ رنگ A2 برای آن‌ها بسیار مناسب خواهد بود. به طور کلی رنگ A2 دارای محبوبیت و عمومیت بیشتری است که از این رنگ برای ترمیم و اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان استفاده می‌کنند.

در انتخاب رنگ سفید لمینت دندان باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟

در این بخش به برخی از موارد تاثیرگذار در رنگ لمینت دندان سفید، از نگاه دندان پزشک خواهیم پرداخت:

  • رنگ چشم شخص
  • رنگ پوست فرد
  • سن و جنس شخص

میزان تاثیر رنگ چشم بر رنگ سفید لمینت دندان

یکی از نکات قابل توجه در خصوص انتخاب رنگ لمینت، تناسب آن با رنگ چشم است. به طوری که رنگ لمینت دندان‌های هر فرد نباید از سفیدی چشم‌های او روشن‌تر باشد. زیرا در صورت خیلی سفید بودن لمینت، چهره را غیرطبیعی و لبخند فرد را مصنوعی نمایش می‌دهد. دندانپزشکان همواره در حال پیدا کردن بهترین رنگ لمینت دندان سفید برای مراجعان خود هستند؛ زیرا نباید میان سفیدی رنگ چشم و رنگ لمینت تفاوت زیادی وجود داشته باشد.

اهمیت رنگ پوست در انتخاب رنگ سفید لمینت

همه ما می‌دانیم که هر چه پوست یک فرد سفیدتر باشد؛ رنگ روشن‌تر لمینت برای او زیباتر جلوه می‌کند. از آنجا که داشتن پوست سفید تمایز کمتری را با این رنگ دندان خواهد داشت، می‌بایست لمینتی را انتخاب کرد تا این تصور را ایجاد نکند که دندان‌های شما زرد رنگ است. همچنین هر چه رنگ پوست تیره‌تر باشد؛ باید از رنگ سفید فاصله گرفت تا لبخند مصنوعی ایجاد نشود. گاهی اوقات برای داشتن دندان‌های طبیعی‌تر و زیباتر از لمینت لایه‌ به لایه استفاده می‌کنند که این روش ظاهر طبیعی‌تری به دندان‌ها می‌بخشد. در این روش مانند دندان‌های اصلی لایه‌های عمقی‌تر مات و لایه‌های بیرونی و لبه‌ها، شفاف‌تر است.

تاثیر سن و جنسیت بر رنگ لمینت

جنسیت و سن نیز از موارد تاثیرگذار در رنگ لمینت هستند. در جنسیت اغلب دندان‌هایی با شکل مربع، لبخند عضلانی و مردانه‌تر ایجاد خواهند کرد؛ بنابراین افرادی که قصد دارند؛ ظرافت بیشتری در چهره‌شان داشته باشند؛ باید از لمینت لبه گرد استفاده کنند. در خصوص سن نیز عموما با گذشت زمان طول دندان‌ها کاهش می‌یابد؛ بنابراین لمینت کردن دندان خود به تنهایی سبب جوان‌تر شدن خواهد شد. همچنین ایجاد حجم در دندان به کمک لمینت، سبب شده تا پشتیبانی لب‌ها بیشتر شده و چین و چروک‌های اطراف کمتر شوند. در این شرایط با توجه به دو فاکتور حجم و طول لمینت، رنگ می‌بایست متناسب با سن فرد انتخاب شود. لمینت‌های دندان‌های جلو برای افرادی که سن بالاتری دارند؛ باید ضخیم‌تر در نظر گرفته شود تا لب‌ها را پرتر نمایش دهد.

آیا رنگ سفید لمینت دندان تغییر پذیر است؟

در برخی موارد ممکن پس از لمینت دندان‌ها این احساس را داشته باشید که رنگ آن‌ها تغییر کرده است. جالب است بدانید دندان‌های طبیعی نیز با گذشت زمان لکه‌دار خواهد شد. زیرا مینای دندان دچار اختلال می‌شود و ذرات ریز مانند رنگدانه‌های غذایی، نوشیدنی‌ها و دخانیات به دندان نفوذ می‌کنند که این موضوع سبب تغییر رنگ می‌شود.

تغییر رنگ سفید لمینت دندان

یکی از نکاتی که سبب شده تا اکثر متخصصان، لمینت را به جای کامپوزیت پیشنهاد کنند؛ تغییرناپذیری رنگ لمینت دندان سفید است. باید بدانید مواد ونیر کامپوزیت با قرار گرفتن در معرض موادی همچون قهوه و چای تغییر رنگ داده و لکه دار می‌شوند. برای جلوگیری از این موضوع بهترین راه حل، مسواک زدن با خمیردندان‌های بدون ساینده است. اما باید از این موضوع نیز آگاه باشید که درخشش اصلی لمینت سرامیکی محفوظ خواهد ماند؛ اما این به آن معنی نیست که لمینت دندان تیره نخواهد شد.

رنگ بندی لمینت دندان تعیین کننده میزان زیبایی نهایی شما

در این مقاله در خصوص سه رنگ بندی نخست و اصلی لمینت دندان سفید صحبت کرده و شما را با دنیای رنگی لمینت‌ها آشنا کردیم. سه رنگ اصلی مانند آ1، آ2 و آ3 برای درجه بندی رنگ لمینت وجود دارد که متخصصان دندان‌ پزشک بر اساس موضوعاتی نظیر ظاهر چهره، رنگ سفیدی چشم، رنگ پوست، سن و موضوعات این چنینی بهترین رنگ لمینت را برای هر فرد انتخاب می‌کنند. لازم است حتما به این موضوعات توجه شود زیرا در غیر این صورت لبخندی ایجاد خواهد شود که غیر طبیعی به نظر می‌رسد و در زیبایی چهره شما نتیجه معکوس می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
همچنین بخوانید

انواع ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع کاشت دندان، شناخته می‌شود. با پیشرفت علم دندان‌پزشکی، ایمپلنت دندان جایگزین  مناسبی برای ریشه‌های دندان‌های از دست

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای دندان‌های از دست رفته به شمار می‌رود. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل بسیاری مانند

آموزش مسواک زدن در ارتودنسی

بسیاری از بیماران به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم با لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل ارتودنسی را برای رفع ایرادات و نواقص دندان‌های خود